2022-05-17 09:01

Labdarúgás: huszonnégy fiatal kapott lehetőséget az NB I utolsó fordulójában

A labdarúgó NB I 2021-2022-es évadának utolsó fordulójában – a korábbi kettőhöz hasonlóan – 1000 perc fölé jutottak a 2001-es vagy annál később született játékosok; az eredményhez huszonnégy fiatal járult hozzá.

A múlt hét végén befejeződött a labdarúgó NB I 2021-2022-es kiírása, az utolsó, 33. fordulóban pedig évadrekordot jelentő 1258 percnyi játékidőt kaptak összesen a 2001-es vagy annál fiatalabb született futballisták. Az ifjak között gólszerzőt és több debütánst is találunk.

Két fiatal, az MTK-s Vancsa Zalán (fehérben) és a DVSC-s Baráth Péter küzd a labdáért Forrás: MTK Budapest
A legtöbb fiatalt – az évadra jellemzően – az MTK Budapest színeiben láthattuk, amelynek kötelező volt a győzelem hazai pályán a DVSC ellen, ha meg akarta tartani az esélyét a bennmaradásra. A három pontot végül megszerezték a Horváth Dávid megbízott vezetőedző által irányított fővárosiak (3–0), a Budapest Honvéd sikere miatt azonban mégis készülhetnek az NB II-re. Az MTK-ban Varju Benedek (20) és Kata Mihály is végig a pályán volt, de szerepet kapott a nyártól a belga Lommelt erősítő Vancsa Zalán (17), Miknyóczki Ádám (19), Horváth Artúr (18), Kovács Mátyás (18) és a mindössze 16 esztendős Barkóczi Benedek is. Utóbbi jelenleg vezeti az U19-es A-csoport góllövőlistáját, élvonalbeli debütálásával pedig a kiírás legfiatalabb játékosa lett. A debrecenieknél az évad legtöbb fiatalpercét gyűjtő Baráth Péteren (20) kívül Baranyai Nimród (18) és Gyönyörű Gergő (21) is pályára lépett. Ismerős névvel találkozhattak a Ferencváros szurkolói a Gyirmót elleni, idegenbeli győzelem (1–2) során: Lisztes Krisztián (17) édesapja nyomdokait követve mutatkozhatott be a felnőttek között. A bajnokcsapatba Redzic Damir (19) is beállt, míg a kieső győrieknél Csörgő Viktor (20), Radics Márton (20) és Kovács Dominik (19) játszott. A forduló harmadik debütánsát a Mezőkövesd–Újpest (2–3) találkozón köszönthettük. A hazaiaknál az évad során először kapott lehetőséget 2001-es vagy fiatalabb játékos: Supka Attila választása a 17 éves Bodnár Attilára esett, aki a hajrában első NB I-es perceit játszotta. Az újpestieknél is figyelhettünk az említett kritériumnak megfelelő labdarúgót, Kovács Dominik (21) bő félórát kapott.
A paksi Gyurkits Gergő (fehérben) a harmadik NB I-es meccsén megszerezte az első gólját Forrás: Paksi FC
Egy gólszerzőt is feljegyezhettünk a fiatalok között: a paksi Gyurkits Gergő (19) csapata első, igencsak mutatós találatát szerezte a Mol Fehérvár elleni, idegenbeli, 2–2-re végződő összecsapáson, majd egy asszisztot is kiosztott. Rajta kívül Szabó Bálint (21) és Vas Gábor (18) játszott a tolnaiaknál. A végül bronzérmet szerző Puskás Akadémia és a Zalaegerszeg is 2–1-re kapott ki az utolsó körben (előbbi otthon a Budapest Honvédtól, utóbbi idegenben a Kisvárdától), és a fiatalok közül is ugyanúgy ketten kerültek bevetésre náluk. A felcsútiaknál Komáromi György (20) és Skribek Alen (21), a Zetében pedig Huszti András (21) és Szalay Szabolcs (20) bizonyíthatott.

A 2001-ES VAGY ANNÁL FIATALABB MAGYAR LABDARÚGÓK JÁTÉKPERCEI AZ NB I 2021-2022-ES ÉVADÁNAK 33. FORDULÓJÁBAN: Csapatonként MTK Budapest: 94+94+83+75+11+11+4= 372 perc Paksi FC: 93+67+67= 227 perc DVSC: 94+45+18= 157 perc Puskás Akadémia: 95+59= 154 perc Gyirmót FC Győr: 93+48+9= 150 perc Zalaegerszeg: 92+14= 106 perc Ferencváros: 31+19= 50 perc Újpest: 35 perc Mezőkövesd: 7 perc Játékosonként Komáromi György (Puskás Akadémia): 95 perc Varju Benedek (MTK Budapest): 94 perc Kata Mihály (MTK Budapest): 94 perc Baráth Péter (DVSC): 94 perc Csörgő Viktor (Gyirmót): 93 perc Vas Gábor (Paksi FC): 93 perc Huszti András (Zalaegerszeg): 92 perc Vancsa Zalán (MTK Budapest): 83 perc Miknyóczki Ádám (MTK Budapest): 75 perc Gyurkits Gergő (Paksi FC): 67 perc Szabó Bálint (Paksi FC): 67 perc Skribek Alen (Puskás Akadémia): 59 perc Radics Márton (Gyirmót FC Győr): 48 perc Baranyai Nimród (DVSC): 45 perc Kovács Dominik (Újpest): 35 perc Redzic Damir (Ferencváros): 31 perc Lisztes Krisztián (Ferencváros): 19 perc Gyönyörű Gergő (DVSC): 18 perc Szalay Szabolcs (Zalaegerszeg): 14 perc Horváth Artúr (MTK Budapest): 11 perc Kovács Mátyás (MTK Budapest): 11 perc Kovács Dominik (Gyirmót FC Győr): 9 perc Bodnár Attila (Mezőkövesd): 7 perc Barkóczi Benedek (MTK Budapest): 4 perc ÖSSZESEN: 1258 perc

További korosztályos hírek LABDARÚGÁSBAN a sportági aloldalunkon.