2022-06-17 20:55

Kosár: az U20-as lányok nyertek, az U17-esek kikaptak az első felkészülési meccsen a közelgő hazai világverseny előtt

Lejátszotta első felkészülési mérkőzését a soproni korosztályos Eb-re készülő U20-as női kosárlabda-válogatott: Cziczás László alakulata simán verte a szlovákokat Székesfehérváron. Majd a debreceni vb-re készülő U17-es leány nemzeti csapat is megkezdte az edzőmeccsek sorát az MKOSZ edzőközpontjában – Völgyi Péter tanítványai kikaptak a szlovénoktól, de szombaton meglesz a lehetőségük a visszavágásra.

Már csak három hét van hátra a soproni U20-as női kosárlabda Európa-bajnokság rajtjáig. A felkészülést tíz nappal ezelőtt megkezdő magyar válogatott pénteken az első edzőmérkőzését is lejátszotta a szlovákok ellen Székesfehérváron. A wbasket.hu beszámolója szerint a két csapat 98-ig fej-fej mellett haladt, majd Telegdy Zsófia triplájával kezdte növelni előnyét válogatottunk, tíz perc után 1712-re vezettek a mieink. A második szakaszt Dombai Réka hárompontosa vezette fel. Nem sokkal később pedig a tíz pontot is átlépte a differencia a felek között. Szlovákia közel hat percen át nem talált be, és ez idő alatt 3012-re szakadtak el a magyar lányok – 3313-nál már 20 ponttal jártunk előrébb, a félidőben pedig 4117 állt az eredményjelzőn. Ezt a tíz percet végül 245-re nyerték a mieink.

Az U20-as női válogatott magabiztos győzelmet aratott az első felkészülési meccsén a szlovákok ellen Fotó: Török Zsófia
A harmadik negyed elején 4322-nél még volt egy kisebb felzárkózásuk a szlovákoknak, innen azonban 141-es sorozattal 5723-ra szakadtak el Cziczás László tanítványai. A játékrészt Madár Eszter büntetője zárt, ezzel 6425-re alakítva az eredményt. A záró szakaszt is Madár Eszter négy pontja indította. A különbség 40 pont felett állandósult a felek között. A találkozó utolsó öt percébe 7028-ról fordultunk. A folytatásban betalált távolról Rakita Lili és Telegdy Zsófia is. Összesen kilenc sikeres hárompontost jegyeztek a lányok ezen a délutánon. Magabiztosan tartotta kézben az irányítást válogatottunk és ponterős játékkal aratott 8133-as sikert a magyar csapat. A végeredményt Rakita Lili duplája alakította ki. A két együttes szombaton 11 órától ismét összecsap.

MAGYARORSZÁG–SZLOVÁKIA 81–33 (17–2, 24–5, 23–8, 17–8) Felkészülési mérkőzés, Székesfehérvár, MKOSZ Edzőcsarnok Magyarország: Dombai 15/3, Krasovec 5, Rakita 12/6, Boros 9/3, Madár 13. Csere: Sitku 4, Rozmán 5/3, Dénes 5/3, Szerencsés, Salamon 2, Telegdy 9/6, Vég-Dudás 2. Szlovákia: Neuschlova 5, Vandlikova 4, Holikova 2, Vargova 12, Kristlova Vanda 2. Csere: Filicka, Dovcikiva 2, Krasilova 4, Jarosova 2, Barillova, Dohanska.

A debreceni U17-es leány-világbajnokságra készülő magyar válogatott ugyancsak túl van az első felkészülési meccsén. Völgyi Péter együttese pénteken a szlovénokkal játszott az MKOSZ edzőközpontjában. A wbasket.hu összefoglalója szerint a pontgazdag első negyedben fej-fej mellett haladtak a csapatok. Négy pontnál nagyobb különbség egyik oldalra sem alakult ki, tíz perc után 2222 állt az eredményjelzőn. A második etap elején pár pontos lépéselőnybe került a szlovén együttes. Három perc után 3528-ra szakadtak el, és ekkor magyar időkérés állította meg a játékot. A folytatásban a tíz pontot is átlépte a hátrány. A félidőben 4131-es állást jegyezhettünk fel. A mieinknél a 10 pontot és 5 lepattanót jegyző Strausz Edina volt a legeredményesebb a nagyszünetben. A harmadik szakasz elején 10 pont felett állandósította előnyét a szlovén gárda. A záró etapnak 6043-ról vágtak neki a csapatok. Nagyot küzdött válogatottunk és 6650 után 80-val szépített. A hajrában is őrizte előnyét Szlovénia, és végül 7658-as sikert aratott. A felek szombaton 13:30-tól újra megmérkőznek.

MAGYARORSZÁG–SZLOVÉNIA 58–76 (22–22, 9–19, 12–19, 15–16) Felkészülési mérkőzés, Székesfehérvár, MKOSZ Edzőcsarnok Magyarország: Aho 7/3, Rátkai 16/3, Dobó 6, Strausz 10, Örsi 2. Csere: Sághi 5/3, Tőczik 4, Jármy 2, Filep, Jánosi 6, Papp. Szlovénia: Bartelme 14/3, Lazarevic 4, Stirn 15/3, Sivka 13/6, Krenk 2. Csere: Brecelj 6, Zibert 2, Misjak, Zitek 10/6, Ovicina 8, Horvat, Valuncic 2.

További korosztályos hírek KOSÁRLABDÁBAN a sportági aloldalunkon.