2024. április 18.

2022-06-24 18:09

Kézilabda: meg sem állt negyvenhat gólig a női juniorválogatott az amerikaiak ellen a szlovéniai U20-as vb-n

Ahogyan az várható volt, nem tartozott egy kategóriába a magyar és az amerikai válogatott, így ifj. Kiss Szilárd együttese negyvenegy góllal nyert a második csoportmérkőzésén a celjei U20-as női világbajnokságon.

A szerdai, egyiptomiak felett aratott fölényes siker után a H csoport második fordulójában az Egyesült Államok együttesével találkozott a női junior kézilabda-válogatott a szlovéniai Celjében zajló U20-as világbajnokságon. Az elmúlt évek, illetve a nyitó kör (a tengerentúli alakulat huszonhárom góllal kapott ki azoktól a lengyelektől, akik nem bírtak a mieink által tizenkilenc góllal legyőzött egyiptomiakkal) tapasztalataiból kiindulva az esélyek úgy festettek, mintha amerikaifutballban találkoztak volna a felek, csak éppen fordított előjellel: csupán a magyar siker különbsége volt a kérdéses.

Kajdon Blanka (balra) és Vámos Míra a meccs elején játszott, már akkor sem volt egy súlycsoportban a magyar és az amerikai együttes Forrás: IHF
Az első percekben a pályán is kiderült, hogy nincs egy súlycsoportban a két csapat, még az is belefért, hogy támadásban több hiba is becsúszott. A Fehérvár és az Érd korábbi edzője, Szabó Edina vezette, egyébként szimpatikusan küzdő amerikaiak első találatára a 17. percig kellett várni (8–1). A folytatásban alaposan feljavult a mieink helyzetkihasználása, és sikerült nagyobb ütemben növelni a különbséget, így alakult ki a félidei 23–2. A folytatásban annyiban változott a játék képe, hogy a szünet utáni percekben a magyar játékosok még jobban kerültek helyzetbe és még jobb százalékban értékesítették a ziccereket, miközben a találkozó második felében csupán hármat kaptak.  Mindez oda vezetett, hogy a magyar válogatott kiütéssel, 46–5-re diadalmaskodott a második összecsapásán. Ahogyan a korábbi 182-szeres válogatott kézilabdázó, a vb alatt szakkommentátorként dolgozó Borsos Attila elmondta: ezt történik akkor, ha a világ egyik, ha nem a legjobb juniorválogatottja találkozik az egyik leggyengébbel. A mérkőzés emberének a kilenc találatig jutó Vártok Tamarát választották. Az utolsó csoportmérkőzést szombaton 14:30-tól a lengyelek ellen játssza ifj. Kiss Szilárd együttese.

U20-as női kézilabda-világbajnokság, Celje (Szlovénia) H csoport, 2. forduló Magyarország–Egyesült Államok 46–5 (23–2) Legjobb góllövők: Mlinkó 10, Vártok T. 9, Ballai B., Besszer 5-5 A csoport másik mérkőzésén: Egyiptom–Lengyelország 27–25 A csoport állása: 1. Magyarország 4 pont, 2. Lengyelország 2 (62–41), 3. Egyiptom 2 (47–64), 4. Egyesült Államok 0

További korosztályos híreink KÉZILABDÁBAN a sportági aloldalunkon.