2022-07-02 14:40

Kosár: az U20-as női válogatott legyőzte a szlovénokat, az U20-as fiúk a szlovákokat verték edzőmeccsen

A soproni Eb-re készülő U20-as női kosárlabda-válogatott magabiztosan nyert a szlovénok ellen, míg az U20-as férfiak kiütéses különbséggel felülmúlták a szlovák gárdát a közelgő kontinensviadal előtt. Az U18-as fiúk kikaptak Horvátországban.

Hazai Eb-re készül az U20-as női válogatott Forrás: wbasket.hu
Már csak hat nap van hátra a soproni U20-as női kosárlabda Európa-bajnokság rajtjáig. A magyar válogatott az utolsó felkészülési meccseit játssza a hét végén: a mieink pénteken és szombaton is a szlovénokat látják vendégül az Eb-helyszínén, a Novomatic Arénában. Cziczás László csapata az elejétől fogva vezetett, és irányította az első találkozót. A pontszegényen alakuló második és a harmadik negyedben tartotta a lépést a szlovén alakulat, így a végjáték kezdetén kilenc ponttal álltak jobban a magyar lányok (41–32). A negyedik negyedet már egyértelműen a házigazda válogatott uralta, minek köszönhetően a mieink végül végül 61–45-re diadalmaskodtak. Szombat este újabb egymás elleni meccs következik a két együttesnek.

Magyarország U20–Szlovénia U20 61–45 (22–14, 7–6, 12–12, 20–13) Felkészülési mérkőzés (Sopron, Novomatic Aréna) Magyarország U20: Sitku 3, Keita 2, Krasovec 10, Boros 14, Madár 12. Csere: Rozmán 1, Dúl, Rakita 2, Szerencsés 5, Salamon, Vincze 4, Telegdy 8. Szlovénia U20: Pulevic 6/6, Srot 4, Jelenc 5, Vrecer 11/9, Ceh 8/6. Csere: Meglic, Ivanusa 2, Pavlic 2, Dragar 2, Garic, Tajhar 5/3, Micunovic.

A lányokkal párhuzamosan péntek este az U20-as fiúk is pályára léptek. Bors Miklós tanítványai a szlovákokat fogadták az MKOSZ székesfehérvári edzőközpontjában, és nagyon simán, 50 pontos különbséggel legyőzték ellenfelüket. A magyar válogatott július 15-től Grúziában szerepel a B divíziós korosztályos Eb-n.

Magyarország U20–Szlovákia U20 90–40 (20–7, 15–16, 25–9, 30–8) Felkészülési mérkőzés (Székesfehérvár) Magyarország U20: Kass 7/3, Tanoh 5, Neuwirth 6, Sövegjártó 13/3, Kiss 13. Csere: Paár 2, Radics 6, Schöll 6, Tóth 10, Kollár 8/6, Kármán 10, Tarján 4. Szlovákia U20: Chaban 5/3, Lukac 5, Lysák -, Marko 4, Harabian 2. Csere: Misál -, Akantis 7, Foltin 8/6, Krajcovic 1, Kielar 3/3, Solcansky 5.

A Váradi Kornél vezette a horvátok vendégeként a hét végén két felkészülési mérkőzést játszik a július végi B divíziós Eb-re készülve. A mieink 90–45-re kikaptak az első összecsapás. Szombat este ismét megmérkőznek a csapatok.

Horvátország U18–Magyarország U18 90–45 (24–12, 29–10, 19–8, 18–15) Felkészülési mérkőzés (Velike, Horvátország)

További korosztályos hírek KOSÁRLABDÁBAN a sportági aloldalunkon.