2022-07-03 19:01

Kosár: az U20-as férfiválogatott másodszor is simán győzte le a szlovákokat, az U20-as lányok ismét megverték a szlovénokat

A grúziai B divíziós korosztályos Európa-bajnokságra készülő U20-as férfi kosárlabdaválogatott több mint negyven ponttal múlta felül a szlovák csapatot Székesfehérváron, míg a soproni Eb-re hangoló U20-as lányok közel harmincpontos különbséggel győztek a szlovénok ellen, már a közelgő kontinenstorna helyszínén, a Novomatic Arénában.

A péntek esti mérkőzésük másodjára is összecsapott egymással a magyar és a szlovák U20-as férfi kosárlabda-válogatott az MKOSZ székesfehérvári edzőközpontjában. Az első találkozót 90–40-re nyerték a mieink. Bors Miklós tanítványai ismét meggyőző fölényben játszottak, az első negyed után már 27–11-re vezettek, amelyet a folytatásban csak tovább növeltek a nagyszünetre (41–21).  A harmadik tíz percben pedig végérvényesen eldőlt a meccs, így a magyar együttes végül 79–38-ra diadalmaskodott.

Az U20-as férfiválogatott simán verte a szlovákokat felkészülési meccsen Forrás: hunbasket.hu
„A második meccsen felkészültebb szlovák csapattal játszottunk, amely időnként meg tudta nehezíteni a dolgunk. Mindent összevetve láttam a csapatomtól szép dolgokat és olyanokat is, amiket javítani kell, de továbbra is hangsúlyozom, hogy az Európa-bajnokságon erősebb ellenfelek fognak szembejönni. További másfél hetünk van a felkészülésre, azon leszünk, hogy minél jobb eredményt tudjunk elérni a kontinensviadalon" – értékelt Bors Miklós szövetségi edző az MKOSZ honlapján. A válogatott július 15-étől Tbilisziben szerepel a B divíziós korosztályos Eb-n.

Magyarország U20–Szlovákia U20 79–38 (27–11, 14–10, 15–4, 23–13) Felkészülési mérkőzés (Székesfehérvár, MKOSZ edzőközpont) Szlovákia: Chaban -, Akantis 3/3, Lukac 2, Kalcovic 2, Solcansky 8. Csere: Misál 6/6, Foltin 6, Vransky 1, Lysák 3/3, Kielar -, Kester 3/3, Harabin 4. Magyarország: Kass 5/3, Kollár 5, Radics 6, Kovács 14/3, Kiss 9. Csere: Paár 2, Schöll 2, Neuwirth 8/3, Tóth 7/3, Kármán 9, Sövegjártó 2, Tarján 10.

A fiúkkal egyidőben az U20-as lányok is újra pályára léptek a szlovénok ellen Sopronban, a jövő pénteken kezdődő Európa-bajnokság helyszínén. Az első egymás elleni ütközetet pénteken 61–45-re nyerte Cziczás László csapata. A dupla mérkőzés második felvonásán jól kezdtek a mieink, az első negyed után 20–12-re álltak jobban a lányok. Majd a következő szakaszban a nemzeti együttesünk stabilan őrizte hat-nyolc pontos fórját (36–30). A nagyszünet után ritmust váltott a házigazda alakulat, és összesen 20 pontos differenciával győzött a második húsz percben, ezzel pedig 71–45 lett a végeredmény a magyar válogatott utolsó felkészülési mérkőzésén az Eb-rajt előtt.

Magyarország U20–Szlovénia U20 71–45 (20–12, 16–18, 18–7, 17–8) Felkészülési mérkőzés (Sopron, Novomatic Aréna) Magyarország U20: Sitku 12, Keita 4, Krasovec 13, Boros 6/6, Madár 15/3. Csere: Rozmán 1, Dúl 2, Rakita 6/3, Szerencsés 2, Salamon 2, Vincze, Telegdy 8. Szlovénia U20: Pulevic 9, Vrecer 10, Ceh 5/3, Srot 5/3, Jelenc 8. Csere: Garic, Tajhar, Pavlic 2, Ivanusa, Dragar 4, Pintar, Micunovic

További korosztályos hírek KOSÁRLABDÁBAN a sportági aloldalunkon.