Atlétika

2022-08-05 09:00

Atlétika: az akadályfutó Varga Gréta nyolcadik az U20-as világbajnokságon

A kolumbiai U20-as atlétikai világbajnokság negyedik versenynapján Varga Gréta nyolcadik lett a 3000 méteres akadályfutás döntőjében, míg a kalapácsvető Csekő Miklós és a rúdugró Bánovics József egyaránt a tizenegyedik helyen zárt.

A kolumbiai Caliban zajló U20-as atlétikai világbajnokság negyedik versenynapján három magyar fiatalnak szoríthattunk döntőben, közülük a legjobb eredményt a 3000 méteres akadályfutó, Varga Gréta érte el.

Az akadályfutó Varga Gréta nyolcadik az U20-as világbajnokságon Forrás: MASZ
A veszprémi SVSE U20-as Eb-ezüstérmes ígérete a fináléban a második legjobb európai eredményt mutatta be, és végül 10:18.63 perccel a nyolcadik helyen ért célba. A versenyszámot a kenyai Faith Cherotich 9:16.14-gyel nyerte. A rúdugrók döntőjében Bánovics József az egyéni rekordját beállítva, 515 centiméterrel a 11. helyen végzett, és ugyanebben a pozícióban zárt a kalapácsvető Csekő Miklós is, aki az U20-as világranglista vezetőjeként érkezett a viadalra, ám ezúttal 71,10 méterig jutott. A rúdugrás bajnoka a francia Anthony Ammirati 575 centivel, a kalapácsvetésé a görög Joanisz Korakidisz  79,11 méterrel lett. Mindkét teljesítmény egyben a világ idei legjobb U20-as eredménye. A gerelyhajító Herczeg György semmit nem bízott a véletlenre a selejtezőben, és 72,63 méteres dobásával elsőre teljesítette a döntő kvalifikációs szintjét, a tavalyi U20-as vb-n bronzérmet szerző Tóth Anna pedig 13.49 másodperccel, összesítésben a 8. legjobb idővel ment tovább az elődöntőbe 100 méteres gátfutásban. Továbbá Molnár Csaba a 400 méteres gátfutás elődöntőjében az egyéni csúcsának megfelelő 51.72-vel végzett, összesítésben ez a 20. helyet jelentette, míg Kubasi János a 800 méter előfutamában ért célba 1:51.01-gyel, ezzel a 25. helyen zárta a vébét. A részletes eredmények ITT érhetők el. További korosztályos hírek ATLÉTIKÁBAN a sportági aloldalunkon.