2024. április 25.

Kajak-kenu

2022-08-10 11:31

Kajak-kenu: Rendessy Eszter elégedetten tért haza a kanadai felnőtt-világbajnokságról

Ezüstérmet nyert a múlt héten Halifaxban rendezett felnőtt-világbajnokságon Rendessy Eszter; az UTE 19 éves kajakosa arról a bizonyos borzasztó nehéz ezer méterről nyilatkozott.

A magyar válogatott első ezüstérmét a világbajnokságon, a mindössze 20 éves Rendessy Eszter szerezte. Az UTE ígérete előbb hetedik lett K1 500 méteren, vasárnap ezren viszont egy gyengébb rajt után, nagyszerű, érett versenyzéssel másodikként ért célba az ausztrál Alyssa Bull mellett.

Rendessy Eszter Forrás: kajakkenusport.hu
„Rettenetesen hosszú ezer méter volt, és a körülmények is elég extrémek voltak. Az első ötszáz méteren nagyon fújt a szél, sőt a rajtnál a víz az arcomig csapódott, amitől megijedtem, de szerencsére túlléptem rajta. Elégedetten megyek haza” – nyilatkozta a kajakkenusport.hu-nak Rendessy a célba érkezést követően. A viadal másik nagy magyar utánpótlássikere, hogy Kőhalmi Emese aranyérmes lett a kajakosok ötezer méteres egyes számában. További korosztályos hírek KAJAK-KENUBAN a sportági aloldalunkon.