2024. május 9.

Kézilabda

2022-11-04 20:26

Kézilabda: a NEKA-n vendégeskedett az angolai felnőtt női válogatott

A számos utánpótláskorú kézilabdázóval felálló NEKA felnőtt női csapata Angola válogatottját fogadta felkészülési mérkőzésen Balatonbogláron. A találkozón négygólos győzelmet arattak az afrikaiak.

Az Afrika-kupára készülő Angola felnőtt női kézilabda-válogatottja ellen játszott hasznos felkészülési mérkőzést a NEKA női NB I-es csapata Balatonbogláron – írja a neka.hu.

Fotó: Tompos Gábor/NEKA
A magyar fiatalok felvették a versenyt a lendületesen játszó ellenféllel, és sokszor meglepték riválisukat a gyors támadásokkal és bátor védekezéssel. A hazai együttes sokáig vezettek, a Bohus, Siti edzőpáros kihasználta a lehetőséget és sokat cserélt, így 45 perc után fordítani tudtak a vendégek. „Az Európa-bajnokság miatti bajnoki szünetben több felkészülési mérkőzést játszunk, a mai különleges volt, hiszen mindig nagy élmény új kézlabdakultúrából érkező csapat ellen megméretni magunkat – mondta a NEKA vezetőedzője, Bohus Beáta. – Angola komoly játékerőt képvisel, az Afrika-kupára készülnek, így kíváncsian vártam, mire leszünk képesek. Az első félidő nagyon jól sikerült, és a folytatásban szerettünk volna mindenkit játsszatni, hiszen hosszú a szezon, minden egyes játékosra szükség van. Olyan összeállításokban is szerepelt a csapat, amiben eddig még nem, próbáltunk eddig nem alkalmazott védekezési rendszert gyakorolni, és abszolút jó szájízzel jöttünk le a pályáról. Azt gondolom, negyvenöt percig remekül kézilabdáztunk, remélem ez a teljesítmény kitart a bajnokságig. Több jó egyéni teljesítmény volt, jó látni visszaköszönni olyan dolgokat, amiket edzésen gyakorlunk, ez mutatja, hogy a lányok befogadóak, fejlődnek, akarják, csinálják, és ennek látszott az eredménye." A teljes tudósítás, közte újabb meccs utáni nyilatkozatokkal ITT olvasható.

Nemzetközi női kézilabda felkészülési mérkőzés NEKA–Angola 29–33 (19–15) Balatonboglár, NEKA Csarnok, 50 néző Vezette: Dáné Rita, Marton Zsófia NEKA: Wéninger – Gém 1, Ferenczy 4, Juhász K. 5, Kellermann 3, Varga E. 4 (1), Szabó A. 2 - Csere: Zaj (kapus), Kovalcsik 2 (1), Szabó L., Csata 1, Horváth P. 3, Uhrin 2, Molnár D. 1, Zsembery, Nagy L. 1 (1) - Vezetőedző: Bohus Beáta Angola: Almeida – Machado 4, Dombaxe 1, Venâncio 6, Guialo 3, Cazanga 9 (3), Tati- Csere: Alberto, Sousa (kapusok), Pascoale 1, Fonseca 1, Paulo 3, Mario 2, Matias, Quizelete- Szövetségi kapitány: Vivaldo Eduardo

További korosztályos híreink KÉZILABDÁBAN a sportági aloldalunkon.