2022-11-12 13:20

Betlehem Dávid bronzérmes az izraeli világkupaversenyen

Betlehem Dávid (19) bronzérmesként végzett 10 kilométeren Eilatban a nyíltvízi úszók felnőtt-világkupasorozatának záróversenyén.

A 19 esztendős Betlehem Dávid 1:46:44.20-as időeredményével a harmadik helyen csapott célba az izraeli 10 kilométeres távon, ezzel pályafutása második dobogós helyezését szerezte meg a felnőttek között a vk-sorozatban, aminek köszönhetően végül harmadikként fejezte be a szériát – számolt be az MTI.

Az olasz Gregorio Paltrinieri nyerte az eilati versenyt, a francia Marc-Antoine Olivier zárt másodikként. Az olimpiai ezüstérmes Rasovszky Kristóf negyedikként végzett, így összetettben megőrizte első helyét Paltrinierivel szemben, aki viszont eilati sikerével pontszámban beérte magyar riválisát, így holtversenyben lettek összetett bajnokok.

(Fotó: Szigetváry Zsolt/MTI)