2022-11-17 16:28

Házigazdaként ezüstérmes lett a Sopron az U16-os Bajnokok Tornáján

A spanyol Segle XXI sikerét hozta a soproni U16-os Bajnokok Tornája. A fináléban a spanyol gárda 80–41-re múlta felül a Soproni Darazsak Sportakadémiát – írja a wbasket.hu.

A két csapat keretbe foglalta a tornát, hiszen a felek a nyitó napon is összemérték az erejüket, akkor 72–48-as spanyol siker született. Azon a mérkőzésen a félidőben mindössze hét ponttal járt előrébb a Segle XXI, azt követően viszont érvényesítette a fölényét. A spanyol topjátékosokat képző akadémia csapata a döntőben gyorsan magához ragadta a vezetést – nyolc perc alatt 21–5-re léptek el, ez a különbség pedig az első szakasz végére megmaradt az együttesek között. A 26–10-ről induló második negyedben kiváló védekezéssel igyekezett a lépést tartani a soproni gárda, ezáltal nem is nőtt hasonló ütemben a differencia. Végül azt a tíz percet 12–8-ra nyerték a spanyolok, majd a nagyszünetben 38–18 állt az eredményjelzőn. A harmadik szakaszt 10–2-vel indította a Segle XXI, míg a folytatásban a különbség a harminc pontot is elérte. Az utolsó negyednek 56–26-ról vágtak neki a felek, a spanyolok sikere nem forgott veszélyben, 80–41 lett a végeredmény.

A torna másik magyar résztvevője a Vasas Akadémia a hetedik helyen zárt. A torna legértékesebb (MVP) és legeredményesebb játékosa a horvát Lena Bilic (Selection Zagerb) lett. Az All-Star ötösbe beválasztották a Soproni Darazsak Sportakadémia növendékét, Janzsó Alízt is.