Tenisz

2022-11-27 19:47

Bartha Panna tornagyőzelemmel búcsúzott a juniorkorosztálytól

Bartha Panna tornagyőzelemmel zárta le ifjúsági karrierjét a pécsi 5-ös ITF junior versenyen, amelyen a fiúknál Kisantal Botond karrierje első döntőjét játszotta egyéniben.

Rangos nemzetközi tornát rendeztek Pécsett. Az 5-ös ITF junior versenyen a lányoknál Bartha Panna győzött. A Magyar Teniszszövetség (MTSZ) beszámolója szerint a pécsi játékos 1. kiemeltként magabiztosan vágtázott át a mezőnyön, a döntőben pedig a tizenöt éves, második ITF döntőjében első tornagyőzelmére pályázó Bíró Melinda ellen nyert 6:2 6:1-re.

A 18 éves játékos harmadik ITF junior tornagyőzelmével zárta le junior karrierjét.

A fiúknál egyéniben Kisantal Botond volt a legeredményesebb magyar teniszező. A Tenisz Műhely játékosa az elődöntőben Jilly Ádámot győzte le, pályafutás első döntőjében azonban a 2. kiemelt cseh Doskocillal szemben 6:4 6:2-es vereséget szenvedett. Párosban magyar tornagyőzelem született, az összeszokott Jilly Ádám, Bakonyi Dávid kettős a döntőben a szerb Hudjecs, Rodojcsics duót verte 7:6(0) 6:3-ra, ezzel pedig megszerezte első ITF tornagyőzelmét.

A verseny további eredményei ITT érhetők el.

(Kiemelt kép: Bartha Panna (jobbra) a döntőben legyőzte Bíró Melindát (balra). Forrás: huntennis.hu)