2022-12-08 19:39

Komoróczy Lora a harmadik aranyérmét nyerte az utánpótlás rövid pályás ob-n

Komoróczy Lora mellett Pádár Nikolett és Flück Nóra is aranyérmet nyert az első nap bajnokai közül a szegedi rövid pályás úszó ob-n.

Szerdán Komoróczy Lora duplájával indult a Szegeden zajló I. utánpótlás rövid pályás magyar úszóbajnokság. A Tisza-parti viadal második napján nyolc egyéni számban osztottak aranyérmeket.

A harmadik sikerét aratta Komoróczy Lora, ezúttal 100 m háton diadalmaskodott, legyőzve a nyári korosztályos világversenyeken remeklő Molnár Dórát. Közel volt a duplázáshoz Pádár Nikolett, az 50 m gyors után 400-on is az esélyesek közé tartozott, de végül Flück Nóra csapott a célba elsőként.

A fiúk mezőnyében 400 m gyorson óriási csatában nyert Mészáros Dániel, alig egy másodperccel múlta felül a fináléban Hartmann Mátét.

Ifjúsági rövid pályás magyar úszóbajnokság, Szeged
Az második nap bajnokai:
Fiúk. 50 m gyors: Magda Boldizsár (BVSC-Zugló) 22.21, 400 m gyors: Mészáros Dániel (FTC) 3:44.36, 100 m hát: Balogh Levente (Kőbánya SC) 53.25, 200 m pillangó: Hajagos Ákos (Balaton ÚK) 1:58.95
Lányok. 50 m gyors: Pádár Nikolett (Szegedi ÚE) 25.06, 400 m gyors: Flück Nóra (A Jövő SC)  4:09.65,100 m hát: Komoróczy Lora (Iron SE) 59.69, 200 m pillangó: Abonyi-Tóth Gerda (A Jövő SC) 2:11.14
A serdülő és gyermek korosztály eredményei ITT

Kiemelt kép: Komoróczy Lora a harmadik aranyérmét nyert a szegedi ob-n (Fotó Illyés Tibor/MTI)