2022-12-09 19:47

Bujdosó Zsombor duplázott a szegedi utánpótlás rövid pályás ob harmadik napján

A szegedi utánpótlás rövid pályás magyar úszóbajnokság harmadik napján is akadt olyan versenyző, aki két számot megnyert: a Vasas versenyzője, Bujdosó Zsombor a 400 m vegyes mellett 200 m mellen is aranyérmes lett.

Ismét nyolc egyéni számban hirdettek győztest a szegedi Tiszavirág Sportuszodában zajló ifjúsági rövid pályás magyar bajnokságon. Pénteken a Vasas versenyzője, Bujdosó Zsombor emelkedett ki a mezőnyből, kétszer is nyert: 400 m vegyesen elsőként csapott célba, míg 200 m mellen a szerb Nikola Koltin mögött csak második lett, de a bajnoki cím az övé lett.

Egyaránt második aranyérmét szerezte Mészáros Dániel és Székely Áron, míg Komoróczy Lora már negyedszer állhatott fel a dobogó tetejére, ezúttal 50 m pillangón nyert. A lányok között a többi számban is az esélyesek győztek, Pádár Nikolett 200 m gyorson, Ábrahám Minna pedig 400 m vegyesen.