2024. április 16.

Atlétika

2022-12-11 17:09

Urbán Zita és Kovács Ferenc Soma is előkelő helyen a mezeifutó Eb-n

Vasárnap a torinói mezeifutó Eb-n Urbán Zita a felnőtt vegyes váltó tagjaként a hatodik, az U20-as mezőnyben érdekelt Kovács Ferenc Soma pedig a tizennegyedik helyen zárt.

A 20 éves Urbán Zitával felálló vegyes váltó és az U20-as fiúk között induló, 18 esztendős Kovács Ferenc Soma is az élmezőnyben végzett a Torinóban rendezett mezeifutó Európa-bajnokságon.

A Kiss Gergő, Urbán Zita, Szögi István, Ohn Kinga összetételű 4x1500 méteres vegyes váltónak technikás pályán kellett bizonyítania. A hazai szövetség honlapjának beszámolója szerint

Urbán Zita másodikként futott, és taktikus versenyzéssel, körében a harmadik legjobb részidőt elérve segítette a magyar egységet a végül megszerzett hatodik helyezéshez.

A magyar válogatott a győztes olaszoktól 21 másodperccel maradt el.

Kovács Ferenc Soma az U20-as fiúk mezőnyében az első mérőpontnál még bronzérmes pozícióban volt, és azután is igyekezett az élmezőnyben maradni.

Végül 18:15 perces idővel az előkelő 14. helyen fejezte be az 5722 méteres versenyt, amelynek 101 fiatal vágott neki.

A 19. születésnapját december közepén ünneplő Varga Gréta a 88 fős U20-as leánymezőnyben 14:11 perccel a a 41. lett. A lányok 3812 métert tettek meg. A fiúk között a brit Will Barnicoat (17:40), a leányversenyben a spanyol Maria Forero (13:04) nyert.

A felnőtt női versenyben Böhm Lilla az 56. lett. A felnőttek között a két norvég klasszis, Jakob Ingebrigtsen és Karoline Grövdal is címet védett.