Asztalitenisz

2023-01-14 10:30

Varga Botond bronzérmes az osztrák nemzetközi utánpótlás-bajnokságon

Újabb magyar érem született a Linzben zajló nemzetközi korosztályos asztalitenisz-bajnokságon: Varga Botond az elődöntőig jutott egyesben az U15-ös korosztályban, majd a legjobb négy között a későbbi győztes japán állította meg, így a harmadik helyen zárt.

Miután a második játéknapon három magyar dobogós helyezésnek – közte egy első és két harmadik helynek – is örülhettünk, a harmadik nap sem telt érem nélkül a mieink részéről az ausztriai korosztályos nemzetközi versenyen. Ezúttal Varga Botond (High Life SE) remekelt a serdülő asztaliteniszezők mezőnyében: második kiemeltként a főtábla második körében (a legjobb 32 között) kellett először asztalhoz lépnie, majd szlovén, cseh és német ellenfelen túljutva harcolta ki az elődöntőt. A fináléba kerülésért végül nem bírt a japán Okamoto Cubaszával – az ázsiai később a döntőt is megnyerte. Varga a harmadik helyen végzett az U15-ösök mezőnyében.

A lányok versenyében a békési Balogh Kíra állt a legközelebb az éremszerzéshez: a negyeddöntőig jutott az U19-es korosztályban.

OSZTRÁK NEMZETKÖZI UTÁNPÓTLÁS-BAJNOKSÁG (LINZ)