Vívás

2023-01-28 21:11

Meglepetések és esélyesek sikere a korosztályos ob-kon

A vívók között szombaton mindhárom fegyvernemben avattak korosztályos egyéni bajnokokat.

Szombaton két helyszínen, két korosztályban és három fegyvernemben rendeztek egyéni országos bajnokságokat.

A Gerevich Aladár Nemzeti Sportcsarnokot a kadét párbajtőrözők és a kardozó fiúk vették birtokba. A párbajtőrözők ob-ján a fiúmezőnyben az a Horváth Márk nyert, aki egy hete a juniorok között bronzérmet szerzett. Az aranyért a döntőben a junior ob-n ezüstérmes Antal Mátét győzte le 15:13-ra. A lányok döntőjében a korosztály egyéni Európa-bajnoka, Gachályi Gréta 15:12-re bizonyult jobbnak Nagy Blankánál. A két ígéret fináléba kerülése nem számít meglepetésnek.

A kadét párbajtőröző fiúk ob-jának döntősei Forrás: hunfencing.hu

A kardozó fiúk aranymeccsén Papp Zsadány nagyon bekezdett Vajda Oszkár ellen, és végül 15:9-es sikere után állhatott fel a dobogó felső fokára.

A junior tőrözők a Ludovika vívótermében mérték össze a tudásukat. A nem várt történést az jelentette, hogy a felnőtt-vb-döntős Szemes Gergőt az elődöntőben legyőzte Bagdány Albert, aki aztán a Benyus Attila elleni aranyért zajló összecsapást 15:5-tel abszolválta, és nyert aranyat. A női döntő pikantériáját pedig az adta, hogy azt az utóbbi időben remeklő Wolf Eszter és a kadétkorú, korosztályos Eb-ezüstérmes Papp Jázmin vívta. Ők ketten Eszter fővárosba költözéséig klubtársak voltak Hódmezővásárhelyen, így jól ismerik egymást. A rutinosabb Wolf Eszter végül 15:10-zel szerzett bajnoki címet.

Kadét fiú párbajtőr egyéni országos bajnokság, Gerevich Aladár Nemzeti Sportcsarnok, 124 induló. Végeredmény: 1. Horváth Márk (FTC, edző: Kovács Attila), 2. Antal Máté (Vasas), 3. Gálik Balázs (MTK) és Marschall Attila (MTK), 5. Kelemen Boldizsár (Honvéd), 6. Keresztes Ádám (Tata), 7. Horváth Levente (Tata) és Légrádi Bálint (FTC). A döntőben: Horváth-Antal 15:13.
Kadét leány párbajtőr egyéni országos bajnokság, Gerevich Aladár Nemzeti Sportcsarnok, 114 induló. Végeredmény: 1. Gachályi Gréta (AVA Békéscsaba, edző: Galli Zsolt), 2. Nagy Blanka (DSI Debrecen), 3. Nagy Emma (Diósgyőr) és Szilárd Anna (Honvéd), 5. Terhes Hanna (Diósgyőr), 6. Jakobi Júlia (Pécs), 7. Horváth Lotti (OVSE), 8. Papp-Szilágyi Luca (MTK). A döntőben: Gachályi-Nagy B. 15:12.
Kadét fiú kard egyéni országos bajnokság, Gerevich Aladár Nemzeti Sportcsarnok, 74 induló. Végeredmény: 1. Papp Zsadány (BVSC, edző: Bódy Benjámin), 2. Vajda Oszkár (TFSE), 3. Kovács Lőrinc (Vasas) és Monori Mátyás (Vasas), 5. Drobni Botond (KVSE), 6. Szalai Zalán (BVSC), 7. Csoba Botond (TFSE), 8. Márczis Márk (KVSE). A döntőben: Papp-Vajda 15:9.
Junior férfi tőr egyéni országos bajnokság, Ludovika Aréna, 57 induló. Végeredmény: 1. Bagdány Albert (Ludovika, edző: Kessler Zoltán), 2. Benyus Attila (Ludovika), 3. Horváth Keán (FTC) és Szemes Gergő (FTC), 5. Gergely Zoltán (FTC), 6. Skorka Csongor (FTC), 7. Bódis Kristóf (Honvéd), 8. Bónis Márk (FTC). A döntőben: Bagdány-Benyus 15:5.
Junior női tőr egyéni országos bajnokság, Ludovika Aréna, 48 induló. Végeredmény: 1. Wolf Eszter (Honvéd, edző: Kiss Tibor), 2. Papp Jázmin (Csomorkány), 3. Badár Szonja (Halásztelek) és Kalocsai Luca (Ludovika), 5. Marosi Gréta (Törekvés), 6. Szurmai Laura (Törekvés), 7. Demeter Diána (Törekvés), 8. Török Boglárka (Honvéd). A döntőben: Wolf-Papp 15:10.
(Eredmények forrása: hunfencing.hu)

(Kiemelt képen: A junior tőröző lányok döntőse Forrás: hunfencing.hu)