UtánpótlásSport
2024. június 14.
  • instagram
Keresés:

Sportágak

Cselgáncs

2023-02-13 11:05

Andrási Márton és Gyertyás Róza is bronzérmes a szófiai European Open-versenyen

Az egyaránt 21 éves Andrási Márton (60 kg) és Gyertyás Róza (52 kg) a harmadik helyen végzett a Szófiában rendezett, olimpiai kvalifikációs European Open-versenyen. A fiatal magyar csapat 43 ország között negyedik lett az éremtáblázaton.

A magyar cselgáncsozók két arany- és két bronzéremmel zártak a hét végi, bulgáriai felnőtt European Open-viadalon, és a sikerekből az utánpótláskorúak is kivették a részüket: Andrási Márton (21) a férfiak 60 kilós, Gyertyás Róza (21) a nők 52 kilós mezőnyében állhatott fel a dobogó harmadik fokára, ezzel mindketten első érmüket nyerték olimpiai kvalifikációs versenyen. Andrási és Gyertyás is a súlycsoportja későbbi győztesétől kapott ki az elődöntőben – számolt be a judoinfo.hu.

A 22 éves Nerpel Gergely (90 kg) és a 21 esztendős Varga Brigitta is ötödik lett, míg a 20 éves Keller Rebeka (52 kg) a hetedik helyen végzett. A mieink Franciaország (3 arany, 1 ezüst, 5 bronz), Grúzia (3, 0, 1) és Ukrajna (2, 2, 1) mögött a negyedik helyezést szerezték meg az éremtáblázaton.

European Open, Szófia
FÉRFIAK:
60 KG (39 induló)

1. Richard Vergnes (francia)
2. Youssry Samy (egyiptomi)
3. ANDRÁSI MÁRTON (Mogyi-Bajai JC)
3. Joshua Giles (brit)
5. Mendsaikhan Nyamsuren (mongol)
5. Roie Rosen (izraeli)
7. Pedro Gomez Llorens (spanyol)
7. Dauren Szjukenov (kazah)
FECZKÓ CSANÁD (Nippon Sport JC) és
NAJI DÁVID (Kaposvári JK) helyezetlen

66 KG (54 induló)
1. Mikita Holoborodko (ukrán)
2. Gumar Kirgizbajev (kazah)
3. Hekim Agamammedov (türkmén)
3. Artyom Galacsjan (örmény)
5. Luca Caggiano (olasz)
5. Charlie Young (brit)
7. Bojan Jotov (bolgár)
7. Eylon Barsheshet (izraeli)
GOMBÁS BÁLINT (UTE),
SZEREDÁS BOTOND (Nippon Sport JC)
MÁTHÉ BENCE (BHSE) és
VIDA ANDRÁS (Győri AC) helyezetlen

73 KG (52 induló)
1. Kote Kapanadze (grúz)
2. Alexandru Raicu (román)
3. Lucian Bors Dumitrescu (román)
3. Mihail Cutlasvili (görög)
5. Aszkar Narkulov (kazah)
5. Dardan Cena (koszovói)
7. Adrian Sulca (román)
7. Orazgeldi Uralov (kazah)
SZEGEDI DÁNIEL (Budaörsi SC),
ADORJÁNI GERGELY (BHSE) és
BOROS BENCE (Kaposvári JK) helyezetlen

81 KG (44 induló)
1. Giorgi Dzsabniasvili (grúz)
2. Abdelrahman Abdelghani (egyiptomi)
3. Ruszlan Musszajev (kazah)
3. Ibrahim Keita (francia)
5. Nicon Zaborosciuc (moldovai)
5. Bozidar Vucurevics (bosnyák)
7. Adrian Gandia (Puerto Ricó-i)
7. Iftach Badash (izraeli)
90 KG (42 induló)
1. GŐZ ROLAND (MTK Budapest)

2. Karel Foubert (belga)
3. Francis Damier (francia)
3. Johann Lenz (német)
5. NERPEL GERGELY (TFSE)
5. Ali Hazem (egyiptomi)
7. Nika Szidamonidze (grúz)
7. Toni Miletics (bosnyák)
100 KG (22 induló)
1. Louis Mai (német)
2. Harry Lovell-Hewitt (brit)
3. Miheil Dzsaparidze (grúz)
3. Zlatko Kumric (horvát)
5. Cedric Olivar (francia)
5. Borisz Georgiev (bolgár)
7. Danilo Hutszol (ukrán)
7. Davide Pozzi (olasz)
+100 KG (21 induló)
1. Irakli Demetrasvili (grúz)
2. Jevhenyij Baljevszkij (ukrán)
3. Mircea Croitoru (román)
3. Amadou Meite (francia)
5. Madi Jedilbajev (kazah)
5. Jules Blom (holland)
7. Igor Vracsar (szerb)
7. Yvo Witassek (német)
NŐK:
48 KG (17 induló)
1. Marija Bujok (ukrán)
2. Anais Perrot (francia)
3. Gemma Maria Gomez Antona (spanyol)
3. Lois Petit (belga)
5. Nevena Milics (szerb)
5. Asia Avanzato (olasz)
7. Jente Verstraeten (belga)
7. Nurajlim Szarszenbek (kazah)
52 KG (16 induló)
1. Kelly Deguchi (kanadai)
2. Kenya Perna (olasz)
3. GYERTYÁS RÓZA (Koroncó-Tutti)
3. Gabriela Dimitrova (bolgár)
5. Sian Bobrowska (brit)
5. Laura Gomez Antona (spanyol)
7. KELLER REBEKA (Ippon Judo Tatabánya)
7. Paula Lanza (spanyol)
57 KG (24 induló)
1. Ivelina Ilieva (bolgár)
2. Flaka Loxha (koszovói)
3. Olivia Gertsch (svájci)
3. Laila Göbel (német)
5. Adriana Rodriguez Salvador (spanyol)
5. Krisztina Niszavics (szerb)
7. KOVÁCS KITTI (BHSE)
7. Andjela Szamardzsics (bosnyák)
63 KG (21 induló)
1. Laura Vazquez (spanyol)
2. Vivian Herrmann (német)
3. Savita Russo (olasz)
3. Katarina Kristo (horvát)
5. VARGA BRIGITTA (MTK Budapest)
5. Moldir Narinova (kazah)
7. Rania Drid (francia)
7. Helene Christensen (dán)
70 KG (18 induló)
1. GERCSÁK SZABINA (DVTK)

2. Alekszandra Szamardzsics (bosnyák)
3. Kaila Issoufi (francia)
3. Natalija Csisztjakova (ukrán)
5. Lidia Brancseva (bolgár)
5. Andela Violic (horvát)
7. Lila Mazzarino (francia)
7. Gioia Vetterli (svájci)
CZERLAU JENNIFER (Miskolci VSC) helyezetlen
78 KG (10 induló)
1. Julie Pierret (francia)
2. Anna Kazakova (ukrán)
3. Betty Vuk (olasz)
3. Raffaela Igl (német)
5. Lucia Perez Gomez (spanyol)
5. Julija Kurcsenko (ukrán)
7. Sophie Berger (belga)
7. Coralie Godbout (kanadai)
+78 KG (16 induló)
1. Sama Hawa Camara (francia)
2. Tina Radic (horvát)
3. Ivana Sutalo (horvát)
3. Stessie Bastareaud (francia)
5. Lucie Dupin (francia)
5. Ruszlana Bulavina (ukrán)
7. Krisztina Homan (ukrán)
7. Karina Takijeva (kazah)

(Kiemelt képen: a 21 éves Gyertyás Róza (jobb szélen) bronzérmet szerzett az 52 kilósok között Szófiában / Forrás: EJU)