Sportlövészet Junior sportlövő Európa-bajnokság

2023-03-07 18:20

Török Ferenc ezüstérmes a 10 m-es junior Eb-n

A 19 éves Török Ferenc a légpuskások mezőnyében ezüstérmet szerzett a tallinni junior sportlövő Európa-bajnokságon.

A Tallinnban kedden kezdődő 10 méteres junior sportlövő Európa-bajnokság első napján máris örülhettünk magyar éremnek.

A fiú légpuskások egyéni versenyében 19 éves Török Ferenc az első (629.7 kör), a nem egészen 18 esztendős Kálmán Bálint a harmadik (625.1) helyen jutott a nyolcas döntőbe az alapversenyből.

Ott aztán a zalaegerszegi Kálmán az előkelő hatodik helyen fejezte be az Eb-t (204.6), a második helyen záró Török (258.9) pedig készülhetett az aranyért zajló különcsatára Victor Lindgren ellen. Az első helyet eldöntő párharcban a svéd fiatal lőtt pontosabban, és 17–5-re legyőzte a Csepel LE fiatalját, aki így

Magyarország első dobogós helyezését kiérdemelve a kontinensviadalon, ezüstérmet szerzett.
Török Ferenc ezüstérmet szerzett a Tallinni junior Eb-n Forrás: ESC

A versenyszámban a magyarok közül Rácz Áron a 20., Varga Botond a 34., Mlinkovic Máté a 36. lett.

A légpuskás lányok egyéni viadalán Tóth Anna csupán egy tizeddel maradt le a nyolcas döntőről, és a 9. helyen végzett. Ferik Csilla a 13., Toma Réka a 19., Vintze Regina a 39. lett.

A napot légpisztolyos vegyes csapatok küzdelmei nyitották. Itt Varga-Zalay Babett és Rédecsi Máté kettőse a 10., Szakács Tünde és Weite Hayden Károly párosa a 16. pozícióban zárt.