2024. április 24.

2023-03-22 22:44

Szűk vereséggel kezdett az angolok ellen a magyar U19-es válogatott az Eb-selejtező elitkörében

A bő fél órán át emberhátrányban játszó magyar U19-es labdarúgó-válogatott az Eb-selejtező elitkörének első fordulójában egygólos vereséget szenvedett a házigazda angolok ellen.

Szerda este megkezdődött az Eb-selejtező elitköre a magyar U19-es labdarúgó-válogatott számára: Szélesi Zoltán szövetségi edző együttese nívós ellenfelekkel került egy csoportba: az első akadály a házigazda Anglia személyében érkezett, amely többszörös korosztályos Európa-bajnokként, jelenlegi címvédőként várta a kezdést.

A magyar csapat sokáig hibátlanul tartotta magát a jóval esélyesebb szigetországiakkal szemben, akik végül a 33. percben szerezték meg a vezetést a Chelsea kötelékébe tartozó Charlie Webster révén. A gólgyár ennek ellenére nem indult be, pedig az 57. percben még nehezebb helyzetbe kerültek a vendégek, akik közül a felcsúti támadót, Gruber Zsombort állították ki a második sárga lapját követően. A magyar fiatalok emberhátrányban is tisztességgel helytálltak, így több találat nem is született már az összecsapáson: 1–0-s vereséggel startolt a csapat, amely szombaton Törökország ellen javíthat.

A négyes másik meccsén a már említett törökök sokáig emberhátrányban is vezettek az izlandiak ellen, a második piros lapos büntetést azonban már nem bírták el a hajrában, 2–2 lett a végeredmény.

Magyarország–Izland

(A kiemelt képen: Tuboly Máté támad az Anglia elleni elitkörös meccsen / Forrás: MLSZ)