Asztalitenisz

2023-03-30 12:28

Varga Botondot a későbbi döntős kínai állította meg a serdülők negyeddöntőjében Berlinben

Legjobb magyarként Varga Botond – három főtáblás győzelem után – a negyeddöntőig jutott az U15-ösök versenyében a német nemzetközi utánpótlás asztalitenisz-bajnokságon Berlinben.

Miután a szombathelyi Gergely Márk kedden bronzérmes lett az U13-asok között, másnap már az U15-ös és az U19-es fiúk versenyével folytatódott a program a Berlinben zajló nemzetközi utánpótlás asztalitenisz-versenyen.

A serdülők között a High Life SE játékosa, Varga Botond jutott a legtovább,

a selejtezőcsoportban aratott két magabiztos győzelme után a főtáblán is hasonlóan jól folytatta – sorrendben litván, lengyel és montenegrói riválist vert meg, ezzel pedig bejutott a legjobb nyolc közé, ahol a kínai Vang Csi-hszüan várt rá. Bár az első szett nagyon simán alakult (1:11), a továbbiakban Varga jól helytállt: a második és a harmadik szett is szorosan alakult (10:12, 11:13), de végül – a papírformának megfelelően – nem bírt az ázsiaival, így a negyeddöntőben búcsúzott a későbbi döntős kínaival szemben. Az újonckorú Gergely Márk a főtábla első körében kapott ki.

Az ifjúságiak mezőnyében Szántosi Dávid (Szarvasi Körös ASE), Lei Balázs (Ambrus Asztalitenisz Akadémia) és Wei Chen Yu (Magyar-Kínai Asztalitenisz Klub) jutott fel a 64-es főtáblára. Szántosi és Lei egy-egy győzelem után egyaránt a legjobb 32 között esett ki, négy szettben. Wei Chen Yu az első fordulóban vereséget szenvedett.

Péntektől a lányok versenyével folytatódik a viadal.