Tenisz

2023-04-01 14:32

Fazekas Vencel duplázott az U12-es fedett pályás ob-n

A Tenisz Műhely reménysége, Fazekas Vencel győzött egyesben a Nemzeti Edzésközpontban rendezett fedett pályás U12-es országos bajnokságon; továbbá klubtársával, Balázs Dáviddal közösen párosban sem talált legyőzőre.

Miután az U12-es lányok között Sziklai Zita (Budapesti Honvéd SE) aratott kettős győzelmet egyesben és párosban, Fazekas Vencel révén a fiúversenyszámokban is hasonló történt a NEK-en rendezett korosztályos országos bajnokságon. A döntőben a Tenisz Műhely két játékosa találkozott egymással, ugyanis Fazekas klubtársával, Balázs Dáviddal mérkőzött meg, és 4:6, 6:2, 10–8-ra legyőzte őt az aranyéremért – számolt be a hazai szövetség (MTSZ).

A páros verseny döntőjében a két barát, Vencel és Dávid egymás oldalán diadalmaskodott, a már jól összeszokott duó 7:5, 6:3-ra nyert Ujházi Bence és Tóth Vilmos Péter (egyaránt BVSC) kettőse ellen.

A részletes eredmények ITT megtekinthetők.

(Kiemelt képen: Fazekas Vencel (balra) és Balázs Dávid  / Forrás: MTSZ)