2023-05-07 18:34

Klausz Milán góljával nyert a ZTE az NB I-ben

A 18 éves Klausz Milán győztes góljával 2–1-re nyert hazai pályán a Zalaegerszeg a Puskás Akadémia ellen a labdarúgó NB I 30. fordulójában.

A kiesés elől menekülő, hét közben Magyar-kupát nyerő Zalaegerszegi TE vasárnap délután a dobogós helyezésért küzdő Puskás Akadémiát fogadta. Hazai részről az amerikai Eduvie Ikoba szerzett vezetést a 13. percben (0–1), amelyre a felcsútiak a 26. percben válaszoltak, a gambiai Lamin Colley révén (1–1), majd a szünet előtt, az első félidő hosszabbításában (45+1. perc)

a 18 éves támadó, Klausz Milán – aki a korábbi válogatott csatár, Klausz László fia – is betalált, s mivel újabb gól már nem született, ezzel beállította a 2–1-es végeredményt a ZTE javára.

Klausz az első gólját szerezte az NB I-ben.

(Kiemelt képen: Klausz Milán (kékben, jobbra) győztes gólt szerzett az NB I-ben Fotó: Kovács Péter/Nemzeti Sport)