Atlétika

2023-05-07 20:56

Négy korosztályban avattak bajnokokat váltófutásban

A fiúk között a Csepel, a lányok mezőnyében a Tatabánya nyerte az U18-asok 4x100 méteres ob-ját.

Vasárnap az UTE pályáján rendezték az idei váltófutó magyar bajnokságot, melyen négy korosztályban és több távon hirdettek győzteseket.

A hazai szövetség portáljának beszámolója szerint az U18-asok 4x100 méteres fiúversenyében a Durkó Dávid Gergely, Tari Zoltán, Moskola Zsombor, Komáromi Ádám alkotta Csepeli DAC-kvartett 43.63 másodperccel zárt, ezzel a fináléban megelőzte a második helyezett ARAK UP Akadémiát (43.71) és az Ikarus BSE-t (45.01).

A lányoknál ebben a számban a Merényi Fanni, Rózsahegyi Bori, Pap Andrea, Molnár Viktória alkotta váltó 47.83 másodperccel ért célba a Tatabányai SC-Geotech színeiben, a második az MTK Budapest (48.75), a harmadik pedig az ARAK UP Akadémia (48.78).

Az U18-as fiúk 4x400 méterén a MATE-GEAC fiataljai voltak a leggyorsabbak Forrás: MASZ
A viadalon 22 futam után osztottak érmeket, és 26 egyesület versenyzője állhatott legalább egyszer dobogóra.

A legtöbb érmet, nyolcat az Ikarus BSE gyűjtötte (3 arany, 3 ezüst, 2 bronz), a Győri AC hét (2 arany, 1 ezüst, 4 bronz), a székesfehérvári ARAK pedig hat (4 ezüst, 2 bronz) medáliának örülhetett.

„Ezen a helyszínen az elmúlt évtizedben nem volt magyar bajnokság, és jó volt oda most visszatérni. Nyolc számban és négy korosztályban avattunk bajnokokat. Nagyon izgalmas versenyeket láttunk” – összegzett Scherer Tamás, a MASZ utánpótlás referense az atletika.hu-nak.