UtánpótlásSport
2024. április 18.
  • instagram
Divízió I/A-s U18-as jégkorong-vb, Frederikshavn (Dánia) Kadét és junior vívó-világbajnokság, Rijád (Szaúd-Arábia)
Keresés:

Sportágak

Asztalitenisz

2023-05-14 10:52

Szántosi Dávid szerepelt a legjobban magyar indulók közül a spanyolországi utánpótlástornán

U19-es vegyes párosban Szántosi Dávid román partnerével a legjobb nyolc közé jutott, végül 3:1-es vereséggel búcsúzott a nemzetközi utánpótlástornától.

Négy magyar fiú is indult a a spanyolországi Platja d’Aróban rendezett nemzetközi utánpótlástornán, Szántosi Dávid szerepelt a legjobban – adta hírül a Magyar Asztalitenisz Szövetség hivatalos honlapja. Az U19-eseknél Cseri Ádámnak a selejtezőnél végét ért a verseny, azonban Szántosi mellett Varga Botond és Lei Balázs is csoportelsőként jutott főtáblára, mindketten legyőzték kazah ellenfeleiket, majd a legjobb 32 között kiestek. Az U17-es korosztályban szintén Szántosi, Varga és Lei jutottak tovább a csoportból, Szántosi két újabb győzelemmel a nyolcaddöntőig menetelt. U19-es vegyes párosban egyedül Szántosi nyert mérkőzést a magyar indulók közül, a román Ioana Singeorzan oldalán nyolc közé kerültek, azonban Singeorzan honfitársaitól, Andrei Istratétólól és Elena Zahariát 3:1-es vereséget szenvedtek, így véget ért a Szarvasi Körös ASE 17 éves korosztályos válogatott játékosának a torna.

 

WTT Youth Contender Platja d' Aro, magyar eredmények:
U19 Fiú Egyes
A 32 közé jutásért:
Lei Balázs–Gerasszimenko (kazah) 3:0
Varga Botond–Si (kazah) 3:0
Szántosi Dávid–Li Dzsung Mok (dél-koreai) 2:3
A 16 közé jutásért:
Lei Balázs–Gil Min Szok (dél-koreai) 0:3
Varga Botond–Chirita (román) 0:3
U17 Fiú Egyes
A 32 közé jutásért:
Szántosi Dávid–Hodina (osztrák) 3:1
Varga Botond–Gromek (lengyel) 2:3
Lei Balázs–Zaballos (spanyol) 3:0
A 16 közé jutásért:
Szántosi Dávid–Csang Csuj-jang (tajvani) 3:1
Lei Balázs–Szakai (japán) 1:3
Nyolcaddöntő:
Szántosi Dávid–Berzosa (spanyol) 0:3
U19 Vegyes Páros
16 közé jutásért:
Cseri Ádám, Fiore (magyar, brazil)–Rodríguez, Saavedra (spanyol) 1:3
Lei Balázs, Wiltschková (magyar, szlovák)–Lillo, M. López (spanyol) 2:3
Varga Botond, Sferlea (magyar, román)–L. López, Colina (spanyol) 0:3
Nyolcaddöntő:
Szántosi Dávid, Singeorzan (magyar, román)–Lum, Riera (ausztrál, spanyol) 3:2
Negyeddöntő:
Szántosi Dávid, Singeorzan–Istrate, Zaharia (román) 1:3

(Kiemelt képünkön: Szántosi Dávid Forrás: asztaliteniszezz.hu)