Birkózás

2023-05-31 18:55

Tizenegy érmet szerzett az U20-as magyar küldöttség a bukaresti nemzetközi versenyen

Két arany-, három ezüst- és hat bronzérmet nyertek az U20-as birkózók a Dumitru Pirvulescu és Vasile Iorga szabad- és kötöttfogású, valamint női nemzetközi versenyen.

A kadétok után ezúttal az U20-as korosztály utazott a román fővárosba, hogy részt vegyen a hagyományos megméretésen, a Dumitru Pirvulescu és Vasile Iorga szabad- és kötöttfogású, valamint női nemzetközi versenyen – számolt be a Magyar Birkózó Szövetség hivatalos honlapján. A közel húsz nemzetet felvonultató felkészítő versenyen Magyarország összesen húsz sportolóval képviseltette magát, s mindhárom szakágban érdekelt volt.

A legkiemelkedőbb eredményt a Ligeti Richárd és Hatos Gábor vezette női küldöttség érte el, Terék Gerda és Elekes Enikő állhatott fel a dobogó legfelső fokára.

Továbbá három ezüst- és hat bronzérmet, valamint öt pontszerző helyezést szerzett a magyar U20-as csapat, míg női csapatpontversenyben az élen zárt.