2024. április 28.

Birkózás

2023-06-14 20:01

Tótok Péter ezüstérmes, Ritter Sophie döntős a tiranai U17-es Európa-bajnokságon

A kötöttfogású Tótok Péter (51 kg) kikapott orosz ellenfelétől a döntőben, így ezüstérmesként zárt a tiranai U17-es birkózó Európa-bajnokságon. A lányok első napján Ritter Sophie (57 kg) bejutott a fináléba.

Kedden Szinay Szabolcs (80 kg) ezüstje és Zsitovoz Petro (48 kg) bronza révén két magyar érem is született a kötöttfogásúak mezőnyében az albániai U17-es birkózó Európa-bajnokságon. Ugyanakkor a második versenynapon az is biztossá vált: nem ez lesz az utolsó dobogós helyezés a mieinktől, miután Tótok Péter (51 kg) három sikerével a döntőig menetelt. A Vasas SC-KIMBA reménysége a másnapi fináléban az orosz Ilja Kandalinnal találkozott az aranyért, és bár 2–2-nél még a magyar fiú állt jobban,

végül 6–3-ra alulmaradt, így ezüstérmet szerzett.

Vitai Vendel (92 kg; Egri VSI-KIMBA) a keddi elődöntős veresége után a bronzcsatában volt érdekelt, és 10–0-ra kikapott a szerb Sztevan Kodzsics ellen, az ötödik helyen végzett. Zóni Dániellel (60 kg; Dorogi AC-KIMBA) egyetemben, aki a vigaszágról harcolta ki a bronzmeccset, de az éremszerzés neki sem jött össze: 6–2-re vereséget szenvedett a grúz Szaba Szurmanidzétől a harmadik helyért. Czuczor Dominiknek (71 kg; Budapesti Honvéd) az első vigaszágas meccsét még sikerült megnyernie, azonban a másodikon már kikapott, s búcsúzott.

U17-ES EURÓPA-BAJNOKSÁG, TIRANA (ALBÁNIA)

71 kg: Czuczor Dominik - Minijus Leonavicius (litván) 9–0
71 kg: Luka Kajanne (finn)–Czuczor Dominik '3–3 (később szerzett ponttal)

(A korábbi eredmények ITT megtekinthetők.)
A kötöttfogású magyar csapat ezzel két ezüst- és egy bronzéremmel, valamint két ötödik hellyel fejezte be szereplését,

és a negyedik helyen végzett a szakági éremtáblázaton – csupán Grúzia, Azerbajdzsán és Örményország válogatottja előzte meg a mieinket.

A serdülőkorú Ritter Sophie (zöldben) három győzelemmel bejutott a csütörtöki döntőbe Forrás: UWW

Eközben szerdán a lányok is megkezdték szereplésüket, és

Ritter Sophie (57 kg; Csepel TC-KIMBA) révén újabb magyar finalistának örülhettünk.

A még csak 14 esztendős, serdülő Európ-bajnok ígéret – sorrendben – svéd, fehérorosz és bolgár ellenfelet legyőzve (előbbi kettőt technikai tussal verte) menetelt el a döntőig – csütörtökön nem kisebb feladat, mint az U17-es vb- és Eb-győztes, azeri Ruzanna Mammadova vár majd rá az Eb-címért.

Müller Petra (73 kg; Soltvadkerti TE-KIMBA) szintén jól birkózott az elődöntőig, ott viszont nem bírt a belarusz Kazlovával (2–3); másnap a bronzéremért folytathatja. Köblő Anna (49 kg; Csepel TC-KIMBA) és Pupp Viktória (65 kg; Dunaújvárosi KSE-KIMBA) egyaránt a negyeddöntőben esett ki.

NŐI BIRKÓZÁS:
Nyolcaddöntők:
57 kg: Ritter Sophie–Agnes Harstroem (svéd) 10–0
65 kg: Pupp Viktória–Santana Novikova (lett) 5–0
Negyeddöntők:
49 kg: Nil Aktas (török)–Köblő Anna 2–1 (a török nem jutott be a döntőbe, így Köblő búcsúzott)
57 kg: Ritter Sophie–Karalina Papova (egyéni induló, fehérorosz) 10–0
65 kg: Wilma Hoffman (svéd)–Pupp Viktória tus 4–0-nál (a svéd kikapott az elődöntőben, Pupp búcsúzott)
73 kg: Müller Petra–Ambre Bouzillard (francia) 7–2