2024. április 27.

Birkózás

2023-06-16 20:25

Balázs Éda bronzérmes a tiranai U17-es Európa-bajnokságon

Balázs Éda (61 kg) magabiztosan győzött a bronzmeccsén, ezzel megszerezte a magyar lányok harmadik érmét a tiranai U17-es birkózó Európa-bajnokságon. Kollár Alexandra (69 kg) alulmaradt a harmadik helyért, ötödik lett.

Ritter Sophie arany- és Müller Petra bronzérmét követően másnap, a péntek esti éremcsatákban két újabb magyar lánynak szurkolhattunk, mindketten a bronzmeccsen voltak érdekeltek az albániai U17-es Eb-n. Két győzelme, illetve az elődöntős veresége után az U15-ös Európa-bajnok Balázs Édára (61 kg; DVTK) a román Silviana Popescu várt a dobogós helyezés kiharcolásáért. A miskolciak reménysége 3–0-ás előnyben remek négypontos akcióval tovább növelte vezetését, mígnem

a támadás végén tusolta is riválisát, így Balázs bronzérmesként zárt Tiranában.

A serdülő Eb-ezüstérmes Kollár Alexandra (69 kg; Dorogi AC-KIMBA) szintén a bronzéremért küzdhetett, miután a vigaszágas meccsén tusgyőzelemmel verte litván ellenfelét. A harmadik helyért aztán a szerbiai Újhelyi Evelin volt az ellenfele, aki végül kifogott rajta, miután 2–0-ás szerb vezetésnél kétvállra fektette Kollárt, ezzel a magyar versenyző az ötödik helyen végzett.

A lányok egy arannyal, két bronzzal és egy ötödik hellyel zárták a kontinensviadalt, s mindez az előkelő negyedik helyet érte a nemzetek rangsorában.

Eddig a mieink összességében egy arannyal, két ezüsttel és három bronzzal állnak az éremtáblázaton.

Az éremterméshez már csak a szabadfogásúak tehetnek hozzá, akik péntek délelőtt meg is kezdték szereplésüket. Közülük az első napon Arsunkaev Ahmad (55 kg; Vasas SC) és Fábián Bálint (110 kg; Haladás VSE-KIMBA) jutott a legtovább, egyaránt a negyeddöntőben szenvedtek vereséget. Mindketten folytathatják a vigaszágon, Fábián rögtön a nehézsúlyúak bronzmeccsén.

U17-ES EURÓPA-BAJNOKSÁG, TIRANA (ALBÁNIA)

69 kg: Újhelyi Evelin (szerbiai)–Kollár Alexandra tus 2–0-nál

(A korábbi eredmények ITT megtekinthetők.)
SZABADFOGÁS:
Selejtezők:
48 kg: Efe Karatas (török)–Majer Barnabás 7–1 (Majer kiesett, miután a török nem jutott döntőbe)
65 kg: Tristan Aleksandrov (észt)–Varga Máté Bendegúz 12–1 (Varga búcsúzott, ugyanis az észt kikapott a következő körben)
80 kg: Bartlomiej Nowakowski (lengyel)–Mizsei Ádám 6–0 (a lengyel kikapott a nyolcaddöntőben, ezzel Mizsei is kiesett)
110 kg: Fábián Bálint–Martino Piliero (olasz) 3–1
Nyoladdöntők:
55 kg: Arsunkaev Ahmad–Regis Lasku (albán) 10–0
Negyeddöntők:
55 kg: Szamvel Gevorgjan (örmény)–Arsunkaev Ahmad 12–1 (Arsunkaev vigaszágas, mivel az örmény finalista lett)
110 kg: Henrik Hajkjan (örmény)–Fábián Bálint 10–0 (az örmény döntőbe jutott, így Fábián a bronzért folytathatja)
55 kg: Arsunkaev Ahmad–Filip Durco (szlovák)
110 kg: Fábián Bálint–Alekszandre Abramisvili (grúz)

(Kiemelt képen: Balázs Éda (zöldben) Forrás: UWW/MBSZ