2024. május 5.

Röplabda

2023-07-15 20:45

Ötszettes vereség a románoktól az U17-es leány Eb-n Békéscsabán

A Horváth András vezette U17-es leány röplabda-válogatott kétszettes hátrányból felállva kiegyenlített a románok ellen, de végül 3:2-re kikapott Békéscsabán, a magyar-szerb közös rendezésű korosztályos Eb negyedik játéknapján.

A franciák és a belgák legyőzése, illetve a két siker közötti, szlovénok elleni vereség után a magyar válogatott szombaton a románok ellen folytatta szereplését. Horváth András tanítványai rosszul kezdték a meccset, különösen a nyitásfogadások terén, így az első két szettet viszonylag simán elbukták (13:25, 15:25). Majd egészen a harmadik közepéig úgy tűnt, hamar véget érhet a találkozó (12:17), ez után viszont szépen lassan összeállni látszott a mieink játéka, és nagy hajrával megfordították a játszmát, szépítettek (25:19).

A nyíregyházi Pampuch Gréta vezérletével aztán a negyedik felvonás is a magyar lányoké lett (25:18). Jöhetett a döntő szett, amelyben sokáig fej fej mellett haladtak a felek (10:10), a végjátékot végül a románok bírták jobban (10:15), akik így 3:2-re megnyerték a mérkőzést. Pampuch a mezőny legeredményesebbjeként 25 ponttal zárt.

Vasárnap 17:30-tól a görögökkel találkoznak a magyar csapat, amely jelenleg hat ponttal a negyedik helyen áll csoportjában.

A két nyolccsapatos csoportból az első két-két helyezett jut az elődöntőbe, a szerbiai találkozókat Vrnjacka Banján rendezik. A kontinenstorna jövő szombatig tart.