2024. május 16.

EYOF Úszás

2023-07-24 18:58

Jackl Vivien arany-, Kakuk Koppány ezüstérmet szerzett az úszók között az EYOF-on

Jackl Vivien magabiztosan nyerte meg a 400 méter vegyes döntőjét, míg Kakuk Koppány nagy csatában lett ezüstérmes 400 gyorson a maribori multisporteseményen.

A Mariborban zajló XVII. nyári európai ifjúsági olimpiai fesztivál (EYOF) első napján rögtön két magyar érmet ünnepelhettünk, amelyeket egyaránt az úszók szállítottak.

A délutáni programban megrendezett döntők során a 400 méter vegyes fináléjába a legjobb idővel (4:48.48) bejutó

Jackl Vivien magabiztosan nyert aranyérmet, a döntőben több mint két és fél másodperccel előzte meg a másodikként célba csapó olasz Savoldit.

Kakuk Koppány 400 gyorson a nyolcadik idővel kvalifikálta magát a döntőbe, abban viszont meg sem állt a második helyig; az előfutamban elért eredményén közel négy másodpercet javított (3:57.67).