2024. május 5.

2023-08-01 19:42

A horvátok elleni, magabiztos győzelemmel zárták a csoportkört az U17-es lányok az Eb-n

A dr. Sike József vezette U17-es leány vízilabda-válogatott hat góllal verte a horvátokat, ezzel veretlenül zárta a csoportkört a törökországi korosztályos Eb-n.

A spanyolok és az olaszok legyőzése után a magyar csapat már biztos negyeddöntősként találkozott a horvátokkal a Manisában zajló U17-es leány vízilabda Európa-bajnokság A jelű, kiemelt csoportjában.

dr. Sike József által irányított együttes a szorosan alakuló első félidő (3–3) után a másodikban eldöntötte a meccset, és végül sima, 11–5-ös sikerrel zárta a csoportkört. A mieink legeredményesebbjeként – a nemrég még a fukuokai felnőtt-vb-n szereplő – Hajdú Kata és Lendvai Natasa egyaránt három-három góllal végzett.