UtánpótlásSport
2024. április 17.
  • instagram
Divízió I/A-s U18-as jégkorong-vb, Frederikshavn (Dánia) Kadét és junior vívó-világbajnokság, Rijád (Szaúd-Arábia)
Keresés:

Sportágak

Kézilabda U19-es fiú kézilabda-világbajnokság

2023-08-01 13:25

Szerdán kezd az U19-es vb-n a magyar fiúválogatott

Szerdán kezdődik a horvátországi U19-es fiú kézilabda-vb, az első napon pedig a magyar válogatott is megkezdi a szereplést.

Már a horvátországi Varasdon várja a tizedik U19-es világbajnokság kezdetét a magyar junior fiú kézilabda-válogatott, amely sűrű felkészülési program után utazott el a vb helyszínére. Tavaly a csapat az előkelő negyedik helyet szerezte meg a montenegrói ifi Eb-n, a fiatalok pedig a világbajnokságnak is nagy reményekkel vágnak neki. 

Rossz hír, hogy az együttes két kulcsjátékosát is elveszítette a vb előtt, Bali Bence és Viski Szabolcs is megsérült a felkészülés során, ám így is erős kerettel várja a kezdést a csapat, amely a B-csoport legfőbb esélyese, nem lebecsülve Marokkó, Új-Zéland és Szlovénia korosztályos legjobbjait. A továbbjutás esetén viszont hamar összefuthatnak a házigazda horvát együttessel, ami mindkét félnek komoly erőfelmérő lenne.

Májusban eldőlt, hogy a nyártól Kárpáti Krisztián helyett Kis Ákos veszi át a válogatott irányítását; a szakember, a BFKA honlapjának adott nyilatkozatában elmondta, első helyen szeretne bejutni a középdöntőbe, azt követően pedig az eredmények nagyban függnek majd a keret állapotától is, hiszen sűrű a menetrend.

Kis Ákos, az ifjúsági fiúválogatott szövetségi edzője Forrás: NEKA
A magyar ifjúsági fiúválogatott programja a horvátországi U19-es világbajnokságon:

08.02. (szerda), 15:00
Magyarország–Marokkó

08.04. (péntek), 13:30
Magyarország–Új-Zéland

08.05. (szombat), 17:30
Magyarország–Szlovénia 

Középdöntők: 08.07 (hétfő), 08.08. (kedd)
Negyeddöntők, helyosztók: 08.10. (csütörtök)
Elődöntők, helyosztók: 08.11. (péntek)
Döntő, bronzmérkőzés, helyosztók: 08.13. (vasárnap)

A magyar csapat kerete:

Kapusok: Lovistyek László (BFKA Balatonfüred), Radvánszki Attila (NEKA),
Jobbszélsők: Szűcs Balázs (Pick Kézilabda Akadémia), Terjék Roland (Montpellier)
Jobbátlövők: Kathi Sándor (NEKA), Nagy Ádám (HE-DO B. Braun Gyöngyös)
Irányítók: Czabula Máté Huba (BFKA-Veszprém), Csörgő Kristóf (FTC-Green Collect), Hermann Hunor (BFKA-Balatonfüred), Tóth Levente (BFKA-Balatonfüred)
Beálló: Balogh Botond (BFKA-Veszprém), Fekete Gellért (OTP Bank-Pick Szeged), Török-Vida Zsombor (BFKA-Balatonfüred)
Balátlövők: Balogh Dániel (OTP Bank-Pick Szeged), Fercsik Dániel (Fejér-B.Á.L. Veszprém), Kovács Tamás (NEKA)
Balszélsők: Molnár Robin (NEKA), Szepesi Zsombor (FTC-Green Collect)

(Kiemelt képünk forrása: NEKA)