2024. április 29.

Kézilabda U19-es fiú kézilabda-világbajnokság

2023-08-02 17:17

Győzelemmel kezdett a magyar válogatott az U19-es fiú-vébén

A Marokkó elleni kilencgólos győzelemmel kezdte meg a magyar válogatott a szereplést a horvátországi U19-es fiú kézilabda-világbajnokságon.

Marokkó korosztályos legjobbjaival kerültek szembe a magyar ifjúsági fiú kézilabda-válogatott tagjai a horvátországi U19-es világbajnokság csoportkörének első fordulójában.

Bár az első, Csörgő Kristóf által szerzett gólra még rögtön érkezett a marokkói válasz, a magyarok esélyeshez méltó módon kezdték a mérkőzést: az említett irányító és a jobbszélső Terjék Roland találataival hamar 4–1 állt az eredményjelzőn, az előnyt pedig fokozatosan növelték, 15 perc után már hét volt közte. A felek 19–11-nél cseréltek térfelet; csoda kellett volna, hogy ebből a helyzetből pontot, pontokat veszítsen a magyar csapat, a stáb pedig kihasználta, hogy a világbajnokság következő mérkőzésein (is) szükség lesz az energiára, így hamar pályára került a második sor. A második félidőben végül egy góllal még sikerült rátenni a szünetre kialakított előnyre: az utolsó bő három percben magyar gól már nem született, de így is

magabiztosan, 37–28-ra nyert a válogatott.

Csörgő hibátlanul tüzelt, öt góllal fejezte be a mérkőzést, ám őt is túlszárnyalta a Szepesi Zsombor (8/8), aki a következő évadban már az irányítóval együtt játszhat az FTC-Green Collectben.

A magyar ifjúsági fiúválogatott programja a horvátországi U19-es világbajnokságon:

08.02. (szerda), 15:00
Magyarország–Marokkó 37–28 (19–11)

08.04. (péntek), 13:30