2024. április 29.

Kézilabda U19-es fiú kézilabda-világbajnokság

2023-08-05 20:00

Csoportelsőként jutott a magyar csapat a középdöntőbe az U19-es fiú-vb-n

Négy góllal legyőzte Szlovéniát, így első helyen jutott a középdöntőbe a magyar csapat a horvátországi U19-es fiú kézilabda-világbajnokságon.

Csoportdöntő, egyben az első igazi erőfelmérő várt szombat este a magyar ifjúsági fiú kézilabda-válogatottra az U19-es világbajnokságon. A Kis Ákos szövetségi edző által irányított együttes az első fordulóban Marokkót, a másodikban Új-Zélandot győzte le magabiztosan. Ugyanezt tette Szlovénia korosztályos csapata is, így mindkét gárda bebiztosította a középdöntőbe jutást, ám így is volt tétje az összecsapásuknak, hiszen az első helyezett kettő, míg a második csak egy pontot visz tovább a középdöntős szakaszba.

A tavalyi ifi Eb-n tizenegyedikként végző szlovénok (a magyarok negyedikek lettek Montenegróban) remekül kezdtek: az első percben megszerezték a vezetést, majd az ötödikben, a tizedikben és a tizenötödikben is háromgólos fórban játszhattak – kapaszkodni kellett ebben a periódusban a magyar fiataloknak. Az első negyedóra végén azonban fordulópont jött, az ellenfél teljesen megtorpant, több mint tíz percen át nem tudott betalálni, ellenben Terjék Rolandék sorban szerezték a gólokat, így átvették a vezetést. A félidőt még egállal zárták a felek, a magyar lendület azonban a második játékrészben sem tört meg, bőven tartogatott izgalmat ez a 30 perc is.

Szerencsére szlovén előnyt már egyszer sem jegyezhettünk fel: az utolsó tizenöt percre fordulva néggyel húztak el a magyar fiúk, ami viszont majdnem teljesen elolvadt a hajrára, 22–21 után viszont ismét sikerült magasabb fokozatra kapcsolni, és látótávolságon kívül tartani az ellenfelet.

A vége – a meccs legeredményesebbjeként nyolc gólig jutó Csörgő Kristóf vezetésével – négygólos siker lett, így hibátlan mérleggel első helyen zárta a csoportkört a magyar válogatott, és két pontról kezdi meg a középdöntőt, amelyben Horvátországgal és Portugáliával találkozik majd.
U19-es fiú kézilabda-világbajnokság, Horvátország, Varasd
B-csoport, 3. forduló

Magyarország–Szlovénia 29–25 (14–14)

A magyar gólszerzők: Csörgő 8, Terjék 6, Kovács T. 5, Balogh B. 3, Fekete 2, Molnár 2, Szepesi 2, Kathi 1
A magyar ifjúsági fiúválogatott programja a horvátországi U19-es világbajnokságon:

08.02. (szerda), 15:00
Magyarország–Marokkó 37–28 (19–11)

08.04. (péntek), 13:30
Magyarország–Új-Zéland 49–6 (26–2)

08.05. (szombat), 17:30

A csoport végeredménye: 1. Magyarország 6 pont, 2. Szlovénia 4, 3. Marokkó 2, 4. Új-Zéland 0

Középdöntők: 08.07 (hétfő), 08.08. (kedd)
Negyeddöntők, helyosztók: 08.10. (csütörtök)