2024. május 2.

Röplabda

2023-08-07 20:33

Kikapott a bolgároktól a magyar válogatott az U19-es leány-vb nyolcaddöntőjében

Három játszmában vereséget szenvedett az U19-es leány röplabda-válogatott a bolgároktól Szegeden, a korosztályos világbajnokság nyolcaddöntőjében. A magyar csapat a 9-16. helyért folytatja szereplését.

Miután a Kőnig Gábor vezette magyar csapat az A-csoport harmadik helyén végzett, a C jelű hatos másodikjaként záró bolgárokkal találkozott az U19-es leány röplabda-világbajnokság szegedi nyolcaddöntőjében.

Nem kezdték jól a meccset a mieink (4:8), majd a négy pont körüli állandósulni is látszott a szett közepéhez érve (10:14), a végjátékban pedig megduplázta ezt a különbséget a bolgár együttes (17:25).

A második játszmában már sokkal jobban tartották magukat a magyar lányok (11:11), akik mind a nyitásokban, mind a támadójátékban előreléptek az első felvonáshoz képest, s ennek köszönhetően két ponttal vezettek is (14:12). A bolgárok aztán hamar visszavették az előnyt, 7:1-es szériát produkáva 19:15-ra már ők álltak jobban. Végül 25:19-re behúzták ezt az etapot is.

A harmadik szett nagyon hasonló forgatókönyv szerint zajlott: fej fej mellett haladtak a felek (11:11), és 14:12-nél ismét kétpontos fórban volt válogatottunk, ám

sajnos nem sikerült megőrizni az előnyt, a bolgárok ezúttal 8:2-es sorozattal fordítottak, majd 25:18-ra győztek, ezzel három játszmában jutottak be a negyeddöntőbe.

A mieink legeredményesebbjeként Erőss Mirtill 10 pontig jutott.

Küzdöttek a lányok becsülettel, de az előző két ötszettes meccs elég sokat kivett belőlük.

Erre azonban nem akarok semmit fogni, hiszen minden csapat ugyanannyi meccset játszik. Az biztos, hogy jól jön nekünk a holnapi pihenőnap" – mondta Kőnig Gábor a találkozót követően az MRSZ honlapján.

A magyarok a 9-16. helyért folytatják szereplésüket; szerdán 18 órától a Dominikai Köztársaság lesz a következő ellenfél a Pick Arénában. Az éremcsatáknak a horvátországi Eszék ad otthont.