2024. április 29.

Kézilabda U19-es fiú kézilabda-világbajnokság

2023-08-07 19:56

Összeomlott a hajrában a magyar csapat, vereség Portugáliától az U19-es fiú-vb középdöntőjében

Nem tudta megtartani az első harminc percben kialakított ötgólos előnyét a magyar válogatott, amely a gyenge második félidei játéka miatt kikapott Portugáliától az U19-es fiú kézilabda-világbajnokság középdöntőjében.

Hétfő este megkezdte a középdöntős szereplést a magyar fiú kézilabda-válogatott a horvátországi U19-es világbajnokságon. A csoportkört három győzelemmel, százszázalékos teljesítménnyel megnyerő együttes kezdésképp a portugálokkal találkozott a második szakaszban.

Hatékony védekezés, magabiztos támadójáték – ezek jellemezték a magyarok játékát az első félidőben, amelynek az első perceiben máris 3–0-ra húztak el; közel hat percet kellett várni az első kapott gólra. A folytatásban sem lassítottak a fiatalok, a félidő derekán többször hétgólos is volt az előnyük, majd a hajrában is elhúztak 15–8-ra a Kis Ákos szövetségi edző vezette játékosok, akik végül 16–11-es előnyből vonulhattak el a szünetre. A balátlövő Kovács Tamás ihletett formában kézilabdázott, az első harminc percben mind a nyolc lövése utat talált a portugál kapuba, nem bírtak vele a védők.

Amilyen jól alakult a szemszögünkből az első, olyan rosszul a második félidő. Bár először magyar gólt figyelhettünk, mégsem kellett sok, hogy a portugálok eltüntessék a hátrányukat: nyolc perc alatt 7–2-t futottak, tíz és fél perc elteltével pedig kiegyenlített a portugálok beállója (19–19). Kovács továbbra sem lassított, a bombájával ismét a magyaroknál volt az előny, majd rádobott még kettőt, így továbbra is előnyből kézilabdázhattak a fiatalok, majd az utolsó tíz percet is háromgólos fórral (26–23) kezdhették meg, a hajrában azonban kisiklott a magyar szerelvény. Az 55. percben újra döntetlen állt az eredményjelzőn: a hajrára visszaálló Csörgő passzolt a pályán kívülre, amiből aztán az üres kapuba talált be a portugál csapat, amely ezt követően kettő perc alatt elrendezte a két pont sorsát.

„Az első félidőben sikerült véghezvinni a megbeszélteket, a másodikban viszont a védekezésben rengeteg problémánk volt, pedig olyan elemeket használtak a portugálok, amikre készültünk. Egyértelműen emiatt ment el a meccs”

– értékelt Kis Ákos a középdöntő után.

A vereség ellenére maradt esély a továbbjutásra; a magyar válogatott kedden a horvátokkal találkozik a középdöntő utolsó fordulójában.

U19-es fiú kézilabda-világbajnokság, középdöntő, első forduló
Magyarország–Portugália 29–31 (16–11)
Varasd, játékvezetők: A. Covalciuc, I. Covalciuc (moldávok).
MAGYARORSZÁG: Lovistyek, Radvánszki (kapusok), Balogh, Csörgő 4, Czabula, Fekete 1, Hermann, Kathi 2, Kovács 14, Molnár 1, Nagy, Szepesi 2, Szűcs, Terjék 3 (2), Tóth 2, Török-Vida. Edző: Kis Ákos.
PORTUGÁLIA: Gunes, Morgado, V. Teixeira (kapusok), Calunga, Costa, Ferreira 2, Leite 1, Lourenco 6, Machado 4, Magalhaes 2, Monteiro 4, Oliveira 4 (4), Podolskyy, Sousa 6, D. Teixeira 2, T. Teixeira. Edző: Ricardo Santos.
Kiállítások: 14, ill. 6 perc.
Hétméteresek: 3/2, ill. 4/4.
A magyar ifjúsági fiúválogatott programja a horvátországi U19-es világbajnokságon:

08.02. (szerda), 15:00
Magyarország–Marokkó 37–28 (19–11)

08.04. (péntek), 13:30
Magyarország–Új-Zéland 49–6 (26–2)

08.05. (szombat), 17:30
Magyarország–Szlovénia 29–25 (14–14)

A csoport végeredménye: 1. Magyarország 6 pont, 2. Szlovénia 4, 3. Marokkó 2, 4. Új-Zéland 0