2024. április 29.

Kézilabda U19-es fiú kézilabda-világbajnokság

2023-08-08 21:31

Hihetetlen végjáték után döntetlen a horvátok ellen, a 9-12. helyért folytatja a magyar válogatott az U19-es fiú-vb-n

Elképesztő izgalmak és magyar csalódottság a horvátok elleni középdöntőben; a döntetlennel a Kis Ákos vezette válogatott nem jutott tovább a középdöntős csoportjából, így a 9-12. helyért folytatja az U19-es fiú kézilabda-vb-n.

A negyeddöntőbe jutásért játszott a házigazda horvátok ellen a magyar U19-es fiú kézilabda-válogatott az U19-es világbajnokság középdöntőjének második fordulójában. A képlet egyszerű volt, ha nyer a Kis Ákos szövetségi edző által vezetett csapat, akkor a legjobb nyolc között folytatja, ha nem, akkor viszont a 9-12. helyért játszhat a következő napokban.

A horvátok kezdtek jobban, egyre nagyobb előnybe kerültek, a nyolcadik percben – 8:3-nál – máris időt kellett kérnie Kisnek, ami után elkezdtek zárkózni a magyar fiúk. Négy-nullás futással jöttek fel, majd egyenlíteni is sikerült, a lendület azonban hamar visszaesett, az utolsó hét perc magyar góltalanságát kihasználva 15–11-es előnyt építettek fel a házigazdák a szünetre.

A második félidő is hullámzóan telt: megközelíteni az ellenfelet az utolsó 15 percben sikerült a magyaroknak, a kétgólos hátrányból viszont hamar ismét ötös lett; ekkor már egyre nehezebb volt olyan forgatókönyvet elképzelni, aminek örülhettünk volna, ám a huszáros magyar hajrá végén, az utolsó percben Balogh Botond kiegyenlített, majd a horvátok elveszítették a labdát, így nagyjából tíz másodperce maradt a fiataloknak egy utolsó rohamra.

Kis Ákos gyorsan időt kért, a felrajzolt játék pedig működött, legalábbis Tóth Levente bejátszásáig, ami a hatos előtt megtalálta az addig szinte hibátlanul tüzelő Fekete Gellértet, aki pár másodperccel a vége előtt ziccerben fordulhatott kapura, a dobása azonban a jobboldali kapufán csattant, onnan pedig kifelé vett irányt.

Hajszálon múlott a magyar továbbjutás, a döntetlennel viszont a középdöntős csoport harmadik helyét szerezték meg a fiatalok, akik a következő napokban a 9-12. helyért léphetnek majd pályára.
U19-es fiú kézilabda-világbajnokság, középdöntő, második forduló
Magyarország–Horvátország 28–28 (15–11)
Varasd, játékvezetők: Araujo, Perdomo (uruguayiak).
MAGYARORSZÁG: Lovistyek, Radvánszki (kapusok), Balogh 2, Csörgő, Fekete 4, Fercsik, Hermann, Kathi 2, Kovács 6, Molnár 2, Nagy 1, Szepesi 1, Szűcs 5, Terjék, Tóth 5, Török-Vida. Edző: Kis Ákos.
HORVÁTORSZÁG: Herceg, Prpic (kapusok), Bajan 9 (5), Bartolic, Bjelis, Borovec 1, Capric 2, Cosic 1, Glivetic 2, Ivanisevic, Krstic 7, Krupic 1, Molc 3, Petrovic 1, Zovak 1. Edző: Kreso Ivankovic.
Kiállítások: 8, ill. 8 perc.
Hétméteresek: 1/0, ill. 5/5.
A magyar ifjúsági fiúválogatott programja a horvátországi U19-es világbajnokságon:

08.02. (szerda), 15:00
Magyarország–Marokkó 37–28 (19–11)

08.04. (péntek), 13:30
Magyarország–Új-Zéland 49–6 (26–2)

08.05. (szombat), 17:30
Magyarország–Szlovénia 29–25 (14–14)

A csoport végeredménye: 1. Magyarország 6 pont, 2. Szlovénia 4, 3. Marokkó 2, 4. Új-Zéland 0