2024. május 2.

Röplabda

2023-08-09 20:55

A 13-16. helyért folytatja a magyar csapat az U19-es leány-vb-n Szegeden

A Kőnig Gábor vezette U19-es leány röplabda-válogatott öt játszmában kikapott a dél-koreaiaktól Szegeden, a korosztályos világbajnokság 9-16. helyért zajló helyosztóinak első körében.

A bolgároktól elszenvedett nyolcaddöntős vereség után a mieink a 9-16. helyért folytatták szereplésüket a magyar-horvát közös rendezésű U19-es leány röplabda-világbajnokságon. A magyar csapat ellenfele a legjobb 16 között a törököktől kikapó dél-koreai válogatott volt.

Az MTI beszámolója szerint Kőnig Gábor szövetségi edző együttese az első szett szoros elvesztése után a másodikban remek teljesítményét nyújtott és simán egyenlített, de a harmadik felvonásban megint az ázsiaiak irányítottak. A negyedik etapban

a magyarok Erőss Mirtill, valamint a két center, Radnai Luca és Nagy Sophia remeklésével végig vezetve ismét egalizáltak, a döntő játszmában azonban a lehető legkisebb különbséggel alulmaradtak.

A 140 perces mérkőzésen a magyarok közül Erőss 20, Nagy 17, Jámbor Cecília 16, míg Radnai 15 pontot szerzett. A házigazdák csütörtökön, ugyancsak 18 órától Puerto Rico ellen folytatják szereplésüket a 13-16. helyért.

A vb magyarországi helyszíne, ahol az alsóházi helyosztókat rendezik, a szegedi Pick Aréna, míg az éremcsatáknak a horvátországi Eszék ad otthont.

U19-ES LEÁNY-VILÁGBAJNOKSÁG, SZEGED ÉS ESZÉK (HORVÁTORSZÁG)
A 9-16. helyért zajló helyosztók, első forduló
Magyarország–Dél-Korea 2:3 (-22, 16, -18, 17, -14)

(Kiemelt kép forrása: FIVB)