2024. május 3.

2023-08-12 21:20

Zombori Gábor ezüstérmes 400 m vegyesen a dublini U23-as Eb-n

Második helyen végzett, és ezzel a magyar csapat második érmét szerezte Zombori Gábor a 400 méteres vegyes úszás döntőjében, a Dublinban zajló U23-as Európa-bajnokságon.

Jászó Ádám 200 méteres hátúszásban nyert bronzérme után szombaton is örülhettünk magyar éremnek a dublini, első alkalommal megrendezett U23-as úszó Európa-bajnokságon, miután a férfiak 400 m vegyes döntőjében két magyar is érdekelt volt.

Zombori Gábor 4:15.47-tel harmadikként ért célba, de miután dél-afrikai versenyző lett az első, Európa-bajnoki ezüstérmet szerzett

(az amerikaiak és a dél-afrikaiak is indulhatnak, de eredményük értelemszerűen nem számít bele az Eb-sorrendbe). Török Dominik ötödik helyen végzett az európaiak között, 4.18.34-es időeredménnyel.

(Kiemelt képen: Zombori Gábor Forrás: musz.hu)