2024. május 2.

Asztalitenisz

2023-08-27 14:45

Szántosi Dávidék az elődöntőig jutottak az olomouci felnőtt WTT-versenyen

A 17 éves Szántosi Dávid és Lakatos Tamás négy szettben kikapott a tajvani Kao Cseng-csui, Peng Vang-vej párostól a csehországi Olomoucban zajló, 40 ezer dollár összdíjazású asztalitenisz WTT-verseny elődöntőjében.

A 28 éves Lakatos Tamás és a 17 esztendős Szántosi Dávid a selejtezőből indulva, a főtáblán cseh és moldovai duót búcsúztatva jutott be a legjobb négy közé, ráadásul a negyeddöntőben tíz mérkőzéslabdát hárítva győztek a mieink.

Ezután a Kao Cseng-csui, Peng Vang-vej tavjvani kettős következett a döntőbe kerülésért. A magyar egység a második szettet nagy csatában meg is nyerte, de a meccs végén az ázsiaiak örülhettek, 3:1-es győzelemmel jutottak tovább.

Eredmény:
férfi páros, elődöntő:
Lakatos Tamás, Szántosi Dávid–Kao Cseng-csui, Peng Vang-vej (tajvani) 1:3 (-7, 11, -8, -9)

(Kiemelt képen: a 17 éves Szántosi Dávid (jobbra) és Lakatos Tamás Forrás: MOATSZ)