2024. április 29.

2023-08-29 16:49

Közel a hétszázhoz a fiatalok játékpercei az NB I ötödik fordulójában

A labdarúgó NB I ötödik fordulójában összesen 693 percet kaptak a 2003-as születésű, vagy annál fiatalabb játékosok; tizenkilenc játékos kapott lehetőséget tizenegy csapat színeiben.

A Nemzeti Bajnokság ötödik fordulóját követően ismét összegyűjtöttük, mely 2003-as születésű, vagy annál fiatalabb magyar futballisták kaptak játékperceket. Az adatokat a Transfermarkt szolgáltatta. Ezúton jelentjük:

tizenkilenc játékos felelt meg az említett kritériumnak.

A szombat délutáni nyitó mérkőzésen, a Kecskemét és a Puskás Akadémia találkozóján (4–1) a hazaiaknál az első 45 percben volt a pályán az árnyékék Szendrei Ákos, míg a 20 éves jobb oldali védő Nagy Olivér az utolsó 9 percre érkezett. A belső középpályás Ominger Gergő és a középcsatár Gruber Zsombor 25-25 percet kapott a vendégeknél.

A 2–0-ra végződő Diósgyőr-Kisvárda találkozón csereként érkezve 21 percet játszott a belső középpályás Bényei Ágoston, a balszélső Jurek Gábor pedig 14 percet kapott a DVTK csapatában. A jobbszélső Czékus Ádám az első félidő 45 percében volt a pályán a kisvárdaiaknál.

Az Újpest-Zalaegerszeg összecsapáson (2–1) a hazaiak edzője a szünetben lecserélte a középcsatár Tóth Ákost. A ZTE színeiben végigjátszotta a találkozót a kapus Senkó Zsombor, a két csatár, Klausz Milán és Németh Dániel a meccs végén 12 és 18 percet kapott.

A Debrecen-MTK (1–3) meccsen az első 45 percben játszott a jobb oldali védő, Baranyai Nimród. A belső középpályás Horváth Artúr 56 percet töltött a pályán, míg a jobb oldali középpályás Kovács Mátyás végigjátszotta a meccset az MTK színeiben. A jobb oldali védő Kovács Patrik 18 percet kapott.

A Ferencváros-Paks (6–1) mérkőzésen a támadó középpályás Lisztes Krisztián 29 percnyi szerephez jutott. A vesztes csapatnál a középcsatár Horváth Kevin a második félidőt végigjátszotta, a balszélső Földi Dominik pedig 16 percet töltött el a pályán.

A forduló záró meccsén, a Fehérvár és a Mezőkövesd találkozóján (2–0) a vendégeknél a második félidőt végigjátszotta a belső középpályás, Illés Bálint.