2024. május 8.

Kajak-kenu

2023-08-31 20:00

Beindult a magyar éremgyár a maratoni vb első napján

Elkezdődött a dániai maratoni kajak-kenu világbajnokság, az első napon pedig rögtön több utánpótláskorú magyar versenyző is érmet szerzett.

Az idei utolsó korosztályos kajak-kenu világverseny kezdődött meg csütörtök reggel a dániai Koldingban, ahol a maratonisták mérik össze az erejüket ezekben a napokban világbajnokság keretén belül. A felnőttek mellett az U23-as és az ifjúsági korosztály is megméreti magát, utóbbiban pedig már délelőtt vb-aranynak örülhettünk:

kajak egyesben Szerafin Zsófia diadalmaskodott 17,7 kilométeren, aki nem sokkal korábban az Európa-bajnokságot is megnyerte.

Szintén a futamban indult Molnár Kinga, aki viszont a rajt utáni dulakodás miatt nem tudta befejezni a versenyt.

Szintén az ifik között a kenus Kis-Batka Imola is dobogóra állhatott, ő 11,1 km-en lett második.

A felnőttek között K1 rövidkörön (3,4 km) Kőhalmi Emese és Kolozsvári Brúnó is bejutott az előfutamából a döntőbe; előbbi a negyedik, utóbbi a tizedik helyen fejezte be a finálét kora este.

Az ifik között fiú C1 14,4 kilométeren két éremnek is tapsolhattunk: Pluzsik Mihály első, Méri Botond harmadikként ért célba a döntőben.