UtánpótlásSport Öttusa: Zemán Zóra arany-, Mészáros Emma ezüstérmes a barcelonai U19-es Eb-n!
OLIMPIAI JÁTÉKOK, PÁRIZS (FRANCIAORSZÁG)

Sportlövészet

2023-09-03 20:22

Juniorbajnokokat avattak 25 és 50 méteren

Korosztályos hazai csúcsok is megdőltek a junior sportlövők komáromi 25 és 50 méteres országos bajnokságán.

Komárom adott otthont a junior puskás, valamint pisztolyos sportlövők 25 és 50 méteres országos bajnokságának.

A viadalon több olyan fiatal is lőállásba lépett, aki már a felnőttek mezőnyében is kiváló eredményekkel büszkélkedhet.

A hazai szövetség eredményközlése szerint a puskások 50 méteres összetett (három testhelyzet) számának alapversenyében Török Ferenc 591 körös junior országos csúcsot állított fel, a döntőben viszont már Dénes András (587) bizonyult a legjobbnak. A lányoknál ugyanitt Tóth Anna nyerte az alapversenyt (587), majd a finálé után Mészáros Eszter (456.7) nyakába került az arany. A puskások 50 méteres fekvő viadalán Török Ferenc (625.0) és Bajos Gitta (626.3) zárt az élen.

Komáromban találtak gazdára a junior bajnoki címek Forrás: MSSZ

A fiú pisztolyosok 25 méteres ob-ján Nagy Ákos Károly (564) állt a dobogó legfelső fokára, a lányoknál az alapversenyben a nemrég olimpai kvótát kiérdemlő Fábián Sára a győzött (576), a döntőben pedig szoros csata után Dézsi Viviené lett az első hely (27). A standard pisztolyosok összevont versenyét Jákó Miriam nyerte (545), 50 méteren Szabó Barna Ádám (505) lett a bajnok, míg a 25 méteres gyorstüzelő pisztolyos megméretésen Rédecsi Máté 576 körös junior országos rekorddal végzett a legjobbként.

A részletes egyéni és csapateredmények ITT érhetők el.

(Kiemelt kép forrása: MSSZ)