2024. április 29.

2023-09-05 17:29

Csökkentek a fiatalok játékpercei az NB I-ben

A labdarúgó NB I hatodik fordulójában csupán 450 percet kaptak a 2003-as születésű, vagy annál fiatalabb játékosok; kilencen jutottak lehetőséghez nyolc csapat színeiben.

Az élvonalbeli labdarúgó-bajnokság hatodik fordulóját követően ismét összegyűjtöttük, mely 2003-as születésű, vagy annál fiatalabb magyar futballisták kaptak játékperceket. Az adatokat a Transfermarkt szolgáltatta.

A legutóbbi meccsnaphoz (14) képest kevesebb, csupán 9 utánpótláskorú játékos lépett pályára, és a fiatalok az ötödik forduló 693 percével szemben ezúttal csak 450 percet tölthettek a pályán.

Az Újpest­–Kisvárda összecsapás (3–2) fordulatokat hozott, utánpótlásperceket nem. Az előző fordulóval ellentétben az Újpest edzője, Nebojsa Vignyevics nem adott lehetőséget a fiatal csatárnak, Tóth Ákosnak. Hozzá hasonlóan padozott Czékus Ádám, aki szintén pályára lépett az előző fordulóban a Kisvárda színeiben.

Az MTK Budapest–Diósgyőr találkozón (2–1) mindkét csapat bevetett legalább egy utánpótláskorú játékost. Az MTK-ban a 19 éves védekező középpályás, Horváth Artúr végig játszotta a meccset, a 20 éves jobbszélső Kovács Mátyás 61 percet töltött a pályán. A Diósgyőr balszélsője, Jurek Gábor 29 percet kapott Szergej Kuznyecovtól.

A Paks–Fehérvár mérkőzésen (2–0) egyetlen 2003 után született labdarúgó lépett pályára: Pető Milán a 71. percben váltotta Karamokot, a Fehérvár jobb oldalán.

A Mezőkövesd–Puskás Akadémia (1–3) találkozón a hazaiaknál a 18 éves középpályás, Illés Bálint a kezdőcsapat tagja volt, és a 72. percig a pályán is maradt. A másik oldalon

Gruber Zsombor bár csak 25 percet kapott, ez is elég volt neki arra, hogy gólt lőjön és adjon egy gólpasszt.

A Zalaegerszeg–Ferencváros meccsen (2–6) egy pályára lépő felelt meg a kritériumoknak, ő viszont a végig játszotta a kilencven percet. A hazaiaknál a 20 éves Senkó Zsombor védte a kaput.

A forduló záró mérkőzésén, a Debrecen–Kecskemét összecsapáson (2–0) a hazaiak fiatalja, Baranyai Nimród három percet kapott, míg Szendrei Ákos a Kecskemét csapatában 61 percet töltött a pályán.