2024. április 29.

Sportlövészet

2023-09-16 19:58

Mészáros Eszter és Pekler Zalán ezüstérmes a riói vk-n

A Mészáros Eszter, Pekler Zalán kettős a riói sportlövő-vk-n a második helyen végzett a légpuskások 10 méteres vegyes csapat versenyszámában.

Megszületett a magyar küldöttség első érme a Rio de Janeiróban zajló sportlövő-világkupaversenyen: a Mészáros Eszter, Pekler Zalán kettős második helyen végzett a légpuskások 10 méteres vegyes csapat versenyszámában – számolt be az MTI.

A magyar szövetség pénteki tájékoztatása szerint a 21 esztendős, utolsó junioréves Mészáros és Pekler az alapversenyt 630.4 körös (314.8 és 315.6) teljesítménnyel megnyerte, így a második helyen záró német Anna Janssen, Maximilian Ulbrich párossal lőhetett az első helyért. Az aranycsatát a németek nyerték 16–12-re úgy, hogy Mészárosék 4–0-ra és 10–6-ra is vezettek már, de a rivális mindkét alkalommal beérte őket, majd 10–10 után elhúzott 14–10-re, onnan pedig már nem engedte ki a kezéből a győzelmet. A másik magyar egység, a Dénes Eszter, Péni István duó 30. lett a 42 párost felvonultató mezőnyben.

(Kiemelt képünkön: Mészáros Eszter Fotó: Tumbász Hédi)