2024. április 29.

Triatlon U23-as triatlon-világbajnokság

2023-09-23 20:47

Kiss Gergely tizedik lett az U23-as világbajnokságon

Négy magyar fiatal állt rajthoz szombaton az U23-as triatlon-világbajnokság férfimezőnyében.

Szombaton rendezték meg a spanyolországi triatlon vb-sorozat döntőjében az U23-as férfiak fináléját, amelyben négy magyar indulónak szurkolhattunk.

A tavalyi kiírás alkalmával ezüstérmet szerző Kiss Gergely érte el idén is a legjobb magyar eredményt: a tiszaújvárosi versenyző a hatvanfős futam tizedik helyén végzett, bő másfél perccel lemaradva a győztes Simon Henseleittól.

A másik három magyar induló is a mezőny első felében fejezte be a vb-t: Dobi Gergő 20., Dévay Zsombor 29., Sinkó-Uribe Ábel pedig 30. lett. Vasárnap a női versenyzőkön a sor az U23-as világbajnokságon, Horváth Karolina és Holánszky Laura is ott lesz a délután rajtoló mezőnyben.

(Kiemelt képünkön: Kiss Gergely (középen) Forrás: World Triathlon)