2024. május 6.

Sakk

2023-10-01 09:01

Újabb magyar érmek a szlovéniai korosztályos Eb-n

Csapatban, valamint egyéniben is dobogóra álltak a magyar sakkozók a szlovéniai korosztályos rapid és blitz Európa-bajnokságon.

A szlovéniai Terme Catezben rendezett korosztályos rapid és blitz Európa-bajnokságon a magyar küldöttség 27 sakkozóval képviseltette magát az U8-astól egészen az U18-as kategóriáig.

A hazai szövetség tájékoztatása szerint az egyéni rapid kontinenstornán megszerzett három érem után a magyar fiatalok

a rapid csapat Eb-n is felállhattak a dobogóra.
A magyar fiatalok Forrás: Magyar Sakkszövetség

A Palczert Mátyás, Juhász Ágoston, Pásztor Balázs, Tancsa Tamás alkotta U18-as csapat a szlovénok, a Minga-Nagy Ábel Inti, Ilkó-Tóth András, Szakolczai Alex, Marton-John Álmos Kiran összetételű egység pedig az ukránok mögött végzett a második helyen, és érdemelt ki ezüstérmet.

Aztán szombaton a korosztályos blitz (villámsakk) Eb-n megint három ígéretünk nyakába került medália. Palczert Mátyás az U16-asok között ezüstöt szerzett, míg Ilkó-Tóth András az U10-es, Pásztor Balázs az U18-as mezőnyben lett bronzérmes.

A rapid csapat Eb eredményei ITT, a blitz Eb eredményei ITT érhetők el.

(Kiemelt képünkön: az U18-as fiúk Forrás: Európai Sakkszövetség)