2024. május 5.

Asztalitenisz

2023-10-09 18:34

A Statisztika nyerte az U19-es és az U15-ös leány csapatbajnokságot

Ifjúsági, serdülő és újonc leány országos csapatbajnokságot rendeztek az Ormai László Asztalitenisz Csarnokban. A legfiatalabbak között a BVSC-Zugló győzött, míg a két idősebb korosztályban egyaránt a Statisztika UAK együttese nyert.

Hétfőn az U19-esek versenyével zárult a leány asztalitenisz-csapatbajnokságok sora a Marczibányi téren. Az ifjúságiak viadalán érvényesült a papírforma: a Szosznyák Emma, Barcsai Sophie, Dohóczki Nóra, Hudák Dorina összeállítású Statisztika UAK végzett az első helyen, megelőzve a Pécsi EAC és a Békés gárdáját.

Korábban az U15-ösök csb-jén szintén a Statisztika győzött, Barcsai Sophie, Dohóczki Nóra, Pascui Nicoleta összetételben; a PEAC és a Debrecen állhatott fel még a dobogóra.

Az U13-as korosztályban a BVSC-Zugló (Szűcs Natália, Szalay-Berzeviczy Flóra) lett a bajnok, a második Nyírbátor és a harmadik Orosháza előtt.

(Kiemelt képen, balról: Pascui Nicoleta, Barcsai Sophie és Dohóczki Nóra, a Statisztika U15-ös bajnokcsapata Forrás: Statisztika UAK)