2024. május 7.

2023-10-13 14:38

Második meccsét is megnyerte a serdülő leányválogatott Szlovákia ellen

A serdülő leány kézilabda-válogatott mellett a junior leánycsapat is felkészülési meccsen lépett pályára.

Csütörtökön Győrben látta vendégül a magyar serdülő leány kézilabda-válogatott Szlovákia korosztályos legjobbjait: a felkészülési mérkőzést 21 góllal nyerte meg a Kun Attila szövetségi edző vezette együttes.

Nem kellett sokat várni a visszavágóra, ugyanott másnap délelőtt is találkoztak a csapatok. Az összecsapás valamivel szorosabban alakult, ám a magyar lányok így is ötgólos előnyben vonulhattak a félidei szünetre. A végeredmény 31–18 lett; a hazaiak legeredményeseb játékosa Nagy Bianka lett, 7 találattal.

Ezzel egyidőben a junior leányválogatott is pályára lépett: a fiatalok a Budaörs együttesével csaptak össze, a félidőben pedig 17–14-re vezettek, a végeredmény pedig 33–33 lett.

(Kiemelt képünk forrása: MKSZ)