2024. május 3.

Kerékpársportok

2023-10-16 09:03

Tizenöt bajnokot avattak a korosztályos pálya ob-n

Fehérvári Marcell (U19), Szögi Anfissza (U19) és Soós Olivér (U17) egyaránt három-három versenyszámban is aranyérmet szerzett a pályakerékpárosok korosztályos országos bajnokságán, a Kőbányai BringArénában.

Az első hazai fedett kerékpáros fapályán, a Kőbányai BringArénában tartották meg az idei utánpótlás országos bajnokságot, amely az első korosztályos ob volt a pályaszakág új otthonában. (Korábban, júliusban néhány versenyszámban már bajnokot hirdettek Tamásiban).

Az U19-es fiúk viadalán Fehérvári Marcell (KSI) bizonyult a legeredményesebbnek, ugyanis a sprinttávon, 200-on, illetve az állórajtos 1000 és 3000 méteres időfutamversenyben is a dobogó legfelső fokára állhatott fel – utóbbiban U19-es pályacsúcsot elérve. Az U19-es lányok között Szögi Anfissza (KSI) szintén három aranyat nyert: 200, 500 és 2000 méteren is győzött.

Az U17-es korosztályban ugyancsak láthattunk triplázót Soós Olivér (DSI Cycling Team) személyében, aki 500 és 2000 méteren is a legjobb lett, valamint scratchben is diadalmaskodott. A fiatalabb lányok mezőnyében Lambert Luca (Superior Racing Team) duplázott, miután a két legrövidebb távon (200 és 500) is a legjobb időt produkálta,

Fotó: Szép Zsóka/Kőbányai BringAréna

Az U19-esek fiúknál scratchben Pakot András, pontversenyben Kárpáti Bálint (mindketten Kőbánya Cycling Team) zárt az első helyen.

Dorogi Alex (Kőbánya Cycling Team) és Kiss Viktória (FTC) is egy-egy arannyal távozott az ob-ről – előbbi 200, utóbbi 2000 méteren szerzett U17-es bajnoki trikót.

A részletes eredmények ITT megtekinthetők.

(Kiemelt képen: Fehérvári Marcell a dobogó tetején Fotó: Szép Zsóka/Kőbányai BringAréna)