2024. május 3.

Kerékpársportok

2023-11-01 17:13

Vas Barnabás nyerte a rangos Koppenbergcross juniorversenyét Belgiumban

A 17 éves Vas Barnabás győzött a juniorok mezőnyében Belgiumban, a terepkerékpárosok (cyclo-cross) egyik legnehezebb és legrangosabb viadalán, a Koppenbergcrosson.

Néhány nappal az után, hogy harmadik helyen végzett  a juniorok között Maasmechelenben, Vas Barnabásnak szerdán már újabb belgiumi helyszínen, Oudenaardéban volt jelenése, a cyclo-cross-szezon egyik legikonikusabb versenyén, a Koppenbergcrosson.

A Cube-Csömör 17 esztendős fiatalja ismét remekelt, mi több, végül mindenkit maga mögé utasítva az első helyen ért célba az U19-esek viadalán.

A magyar fiú 53 másodperccel előzte meg a második, belga Thorben Allaert, illetve 1:23-mal a harmadikként záró, finn Kasper Borremanst.

Vas a győzelmével a hatodik helyre jött előre a korosztályos világranglistán, ami mindenképpen biztató a hét végi, franciaországi Európa-bajnokság előtt.

(Kiemelt képen: Vas Barnabás Fotó: Vanik Zoltán/bringasport.hu)